Splašení koně vyděsili město: 6 zraněných a velké škody

ČTK ČTK
7. 1. 2014 16:45
Policie případ vyšetřuje jako dopravní nehodu, koně zranili šest lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Při pondělním úprku splašených koní Špindlerovým Mlýnem, při kterém bylo zraněno šest lidí, vznikla škoda za zhruba 350 tisíc korun.

Koně poničili auto horské služby i reklamní poutače. Policisté případ vyšetřují jako dopravní nehodu. Oznámil to mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Podle policie se pár koní zapřažených do saní, které umožňují v případě nedostatku sněhu i jízdu po kolečkách, splašil před jedním z hotelů.

"Splašení koně se i s povozem, na kterém se v té době nacházelo pět osob, nekontrolovatelně řítili ulicemi horského střediska.

Při průjezdu jedné ze zatáček se povoz převrátil a lidé z něj spadli mimo silnici," uvedl mluvčí.

Následně koně porazili chodkyni a narazili do vozu horské služby. Splašená zvířata se nakonec podařilo chytit.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 52 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy