Špindlerův Mlýn otevře v létě tři nové turistické trasy

ČTK ČTK
22. 6. 2012 20:17
Návštěvníci se tak například setkají s čedičovými kameny, které mají léčivé účinky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Špindlerův Mlýn - Turisté ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku se v červenci dočkají trojice nových vycházkových okruhů. Trasy budou slavnostně otevřené 7. července při akci nazvané Mlynářovy toulky, informovala špindlerovská radnice.

Začátek všech okruhů je umístěný v městském parku naproti hotelu Savoy, kde bude mapa s vyznačenými okruhy a dřevořezba mlynáře s trakařem.

Nejkratší trasa nazvaná Mlynářova naučná stezka měří 1,1 kilometru a turisté se na ni seznámí s takzvanými slunečními čedičovými kameny, které podle legendy vyzařují pozitivní energii.

Druhá z tras nazvaná Mlynářovo kolečko je 2,8 kilometru dlouhá a provede turisty Špindlerovým Mlýnem a umožní pohled na některé známé stavby, například na kostel svatého Petra či panoramatický výhled z Biskupské vyhlídky.

Třetí, 3,1 kilometru dlouhá trasa, povede zájemce kolem různých sportovních aktivit ve Špindlerově Mlýně, například kolem Adrenalinového parku či letní bobové dráhy.

Podle Sylvie Dlouhé ze špindlerovské radnice jsou trasy nenáročné, vhodné i pro rodiny s dětmi.

"Jsou určené i pro seniory, kteří chtějí poklidnou procházkou projít zajímavými lokalitami, či pro návštěvníky, kteří chtějí lépe poznat Špindlerův Mlýn," uvedla Dlouhá.

Podívejte se, co zbylo z Petrovy boudy, která ve Špindlerově Mlýně stála:

Během slavnostního otevření okruhů budou mít děti možnost na trase potkat pohádkové bytosti, například mlynáře, princeznu či vodníka. Dospělí budou 7. července po okruzích putovat za doprovodu průvodce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dovolená na horách.

 

Právě se děje

Další zprávy