Muž pronásledoval expartnerku a způsobil jí psychické potíže, rozhodl soud. Dostal 7,5 roku vězení

ČTK ČTK
13. 9. 2016 12:14
Na 7,5 roku do vězení poslal Krajský soud v Hradci Králové Petra B. z Rychnovska za vydírání bývalé partnerky. U ženy se následkem jeho jednání rozvinula stresová porucha a musela být hospitalizována, vyplývá z rozsudku, který dosud není pravomocný. Muž své expartnerce vyhrožoval exekutory i zabitím, pokud se k němu nevrátí, a také ji přinutil změnit policejní výpověď, vyplývá z rozsudku. Soud muži navíc uložil zákaz pobytu na území Rychnova nad Kněžnou na osm let a zakázal mu kontaktovat poškozenou a zasahovat do jejích práv. Petr B. před soudem obvinění odmítal a tvrdil, že se u poškozené jednalo o žárlivost.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 6 minutami

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy