Soud poslal lékaře za smrt přítelkyně na 6 let za mříže

27. 5. 2013 11:39
Ind Remus Rádžu Anthraper napadl přítelkyni v Hradci Králové, dívka druhý den zemřela
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Hradec Králové - Ind Remus Rádžu Anthraper stráví ve vězení za loňské napadení přítelkyně v Hradci Králové šest let.

Dívka na následky zranění později zemřela. Hradecký krajský soud obžalovaného potrestal za ublížení na zdraví a výtržnictví. Verdikt dosud není pravomocný.

"Ke klíčovému zranění poškozené došlo na základě útoku obžalovaného před hudebním klubem," řekl při vynesení rozsudku předseda senátu Luboš Sovák.

Obžaloba muže, který v České republice vystudoval lékařskou fakultu a následně začal podnikat, vinila, že dívku po hádce v hudebním klubu udeřil dlaní do tváře.

Poté ji před klubem znovu uhodil a srazil na zem tak, že se silně uhodila do hlavy. Později odešel za poškozenou na Tylovo nábřeží, kde pokračovali v hádce a vzájemném napadání.

Čtyřiadvacetileté ženě podle spisu způsobil vážná zranění mozku, dívka o den později zemřela.

Odsouzený: Je to pro mě traumatizující

Čtyřiatřicetiletý Anthraper u soudu řekl, že je pro něj celý případ traumatizující a dodal, že dívku miloval. Vypověděl, že se s ní potkal v hudební klubu, kde se známými popíjel alkohol.

Uvedl, že se začali hádat, protože na něj žárlila, později ho v klubu napadla a on jí facku vrátil. Poté se s dívkou setkal u Jiráskových sadů, kde ho údajně znovu napadla.

"Snažil jsem se ji držet, ale ztratili jsme rovnováhu a oba jsme spadli na zem, ona se hlavou udeřila o zem," řekl muž. Když dívka začala usínat zavolal známým a dívku odvezli do nemocnice.

Obhájce navrhl zproštění obžaloby

Státní zástupce Milan Vacek řekl, že rozsudek odpovídá jeho návrhu. "Jedná se o věc, kdy byl hloupě a zbytečně zmařen život mladé dívky," řekl Vacek.

Anthraperův obhájce Jiří Slezák v pondělí řekl, že navrhoval zproštění obžaloby kvůli pochybnostem, které v případu jsou, například rozporům ve výpovědích svědků.

"Pochybností je tam poměrně velké množství a soud by měl vycházet ze spolehlivého skutkového základu," řekl Slezák.

Obhájce označil případ za velmi složitý, kauzou se podle něj může po případném dovolání zabývat i Nejvyšší soud.

"Klient s dívkou měl velice slušný vztah, smrt té dívky je logicky velmi smutnou věcí, nicméně to, jak se to stalo, není podle nás zjištěno. Bude záležet na tom, jak se k tomu postaví odvolací soud," řekl Slezák.

 

Právě se děje

Další zprávy