Silný vítr opět zastavil část lanovky na Sněžku. Kdo chce až nahoru, musí pěšky

ČTK ČTK
7. 10. 2017 9:44
Turisté tak mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu. Na Sněžce dnes ráno klesla teplota asi jeden stupeň pod bod mrazu.
Lanovka na Sněžku
Lanovka na Sněžku | Foto: Lanová dráha Sněžka

Pec pod Sněžkou - Silný vítr dnes ráno opět zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté tak mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu, informoval web lanovky.

Z Růžové hory zbývá turistům na Sněžku 2,5 kilometru pěšky. Horní úsek lanovky stál kvůli silnému větru i v pátek, ve čtvrtek byly mimo provoz oba úseky. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

Na Sněžce dnes ráno klesla teplota asi jeden stupeň pod bod mrazu. Nejvyšší partie hory byly pokryté námrazou. Podle předpovědi meteorologů se dnes ne horách čeká oblačno s přeháňkami. V 1000 metrech nad mořem by mělo být kolem pěti stupňů Celsia.

Na Sněžce ve čtvrtek v noci vítr v poryvech dosahoval rychlosti až 198 kilometrů v hodině, tedy síly orkánu.

Lanovka na Sněžku je po kompletní výměně v provozu na prvním úseku od prosince 2013, na druhém úseku jezdí od února 2014. Nové zařízení za více než 300 milionů korun nabízí turistům čtyřmístné kabiny místo dřívějších otevřených dvousedaček, které turisty vozily na Sněžku od roku 1949.

 

Právě se děje

Další zprávy