Sesunuté klády zatarasily cestu z Polska u přechodu u Olešnice

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2018 15:07
Na polské straně hraničního přechodu u Olešnice v Orlických horách na Rychnovsku se na silnici sesunuly klády uložené u cesty. Kvůli tomu byla komunikace do Česka asi hodinu obousměrně uzavřená, řekl mluvčí krajské policie Jan Čížkovský. "Nikdo nebyl zraněn. Silnice je již s opatrností průjezdná, na jejím dočištění se ještě pracuje," uvedl před 15:00 Čížkovský.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Dohnal
 

Právě se děje

před 40 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy