Rozšíření Škody Auto v Kvasinách brání jeden pozemek

ČTK ČTK
6. 9. 2012 7:09
Škoda Auto již pohrozila, že několikamiliardovou investici přesune do ciziny
Škodovka svůj nejmodernější tuzemský závod postavila v Kvasinách
Škodovka svůj nejmodernější tuzemský závod postavila v Kvasinách | Foto: Aktuálně.cz

Kvasiny - Rozšíření závodu Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku brání soukromý pozemek o velikosti 2,5 hektaru.

Jeho majitel na něm chce postavit továrnu na vrtulníky. Původně prý měl stavět jinde, ale zastupitelstvo obce mu to neumožnilo. Informovala o tom Česká televize (ČT).

Pozemek leží hned u plotu automobilky a podnikatel Petr Nehera si ho koupil jako náhradu za pozemek, na kterém nemohl stavět.

"Rozvoj Škodovky skutečně dneska blokuje obec Kvasiny, která nám neumožnila vrátit se na naši původní plochu," řekl ČT Nehera.

Kvasinská radní Alice Nováková uvedla, že rada je ochotná přesunout firmu na výrobu vrtulníků do původní lokality, chybí prý ale jistota, že ta pak uvolní svůj pozemek pro automobilku.

Škoda Auto již pohrozila, že několikamiliardovou investici přesune do ciziny, uvedla ČT.

Automobilka již v dubnu letošního roku prozatím upustila od výstavby nové lakovny. Chtěla nakoupit přilehlé pozemky o rozloze 19,3 hektaru, podle ní však byly předražené.

Příští rok by měla uvnitř areálu závodu vyrůst svařovna investicí v řádu milionů euro.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy