Řidič nebude potrestán za smrt tří cyklistek, při nehodě byl nepříčetný

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 3. 2016 9:31
Státní zástupce zastavil pro nepříčetnost trestní stíhání řidiče, který loni v září u Chomutic na Jičínsku autem srazil tři cyklistky. Ženy na následky zranění zemřely. Muž trpí bipolární afektivní poruchou, informoval server Novinky.cz. Řidič kvůli nemoci nebyl schopen rozpoznat nebezpečnost svého jednání.
Za smrt tří cyklistek řidič nebude potrestán. (Ilustrační foto)
Za smrt tří cyklistek řidič nebude potrestán. (Ilustrační foto) | Foto: AZprávy

Jičínsko - Devětapadesátiletý řidič loni v září srazil tři cyklistky. Jedna zemřela na místě, dvě v nemocnici. Jeho stíhání však státní zástupce zastavil. Důvodem je, že muž trpí bipolární afektivní poruchou.

„Obviněný v době spáchání trestného činu trpěl bipolární afektivní poruchou - manickou epizodou od června 2015 a plně se projevovala v srpnu a září,“ píše se v usnesení. Řidič údajně nebyl schopen rozpoznat nebezpečnost svého jednání a nebyl schopen své jednání ovládat.

Muž, který je v částečném invalidním důchodu byl obviněn z usmrcení z nedbalosti. Server Novinky.cz také informoval, že muž měl podle lékařky dočasně zakázáno řídit automobil. Po jeho manželce měla požadovat, aby svému muži v tomto zabránila.

Tragická nehoda se stala u obce Chomutice 9. září 2015, když muž ve svém VW Polo předjížděl kamion. Když vyjel do protisměru všiml si cyklistek, které jely proti němu a levou stranou auta je srazil. Podle výpovědi muže jel v tu chvíli asi 90 km/h.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy