Řidič nebude potrestán za smrt tří cyklistek, při nehodě byl nepříčetný

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 3. 2016 9:31
Státní zástupce zastavil pro nepříčetnost trestní stíhání řidiče, který loni v září u Chomutic na Jičínsku autem srazil tři cyklistky. Ženy na následky zranění zemřely. Muž trpí bipolární afektivní poruchou, informoval server Novinky.cz. Řidič kvůli nemoci nebyl schopen rozpoznat nebezpečnost svého jednání.
Za smrt tří cyklistek řidič nebude potrestán. (Ilustrační foto)
Za smrt tří cyklistek řidič nebude potrestán. (Ilustrační foto) | Foto: AZprávy

Jičínsko - Devětapadesátiletý řidič loni v září srazil tři cyklistky. Jedna zemřela na místě, dvě v nemocnici. Jeho stíhání však státní zástupce zastavil. Důvodem je, že muž trpí bipolární afektivní poruchou.

„Obviněný v době spáchání trestného činu trpěl bipolární afektivní poruchou - manickou epizodou od června 2015 a plně se projevovala v srpnu a září,“ píše se v usnesení. Řidič údajně nebyl schopen rozpoznat nebezpečnost svého jednání a nebyl schopen své jednání ovládat.

Muž, který je v částečném invalidním důchodu byl obviněn z usmrcení z nedbalosti. Server Novinky.cz také informoval, že muž měl podle lékařky dočasně zakázáno řídit automobil. Po jeho manželce měla požadovat, aby svému muži v tomto zabránila.

Tragická nehoda se stala u obce Chomutice 9. září 2015, když muž ve svém VW Polo předjížděl kamion. Když vyjel do protisměru všiml si cyklistek, které jely proti němu a levou stranou auta je srazil. Podle výpovědi muže jel v tu chvíli asi 90 km/h.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

U břehů Turecka se potopila ukrajinská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 12 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ukrajinská nákladní loď. Při nehodě zemřeli nejméně tři členové posádky. Podle informací na lodi mělo být 12 členů posádky, uvedla agentura AP. Záchranné práce pokračují.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner původně oznámil, že plavidlo bylo ruské, podle nových informací loď plula pod vlajkou Palau a patřila ukrajinské firmě Arvin Shipping. Na lodi mělo být celkem 12 osob, dva Rusové a deset Ukrajinců. Loď byla na cestě z Bulharska do Gruzie.

Podle agentury Reuters turecká státní média uvedla, že loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Práci záchranářů však ztěžuje špatné počasí. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Podle tureckého ministerstva dopravy loď jménem Arvin kvůli špatnému počasí zakotvila u přístavu na severu Turecka. Z neznámých důvodů se rozlomila a potopila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy