Řidič na Jičínsku nepřežil srážku s kamionem

ČTK ČTK
28. 3. 2012 7:44
Řidič jel od Jičína směrem na Hradec Králové, na rovném úseku přejel do protisměru
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HSZ Jihomoravského kraje

Milovice u Hořic - Při srážce Škody Octavia s kamionovou cisternou zemřel v úterý odpoledne u Milovic u Hořic na Jičínsku osmatřicetiletý řidič osobního auta.

Zraněním na místě podlehl. Škoda na vozidlech činí asi 1,3 milionu korun. Řekla to mluvčí jičínské policie.

Řidič octavie jel od Jičína směrem na Hradec Králové a z dosud nezjištěných příčin přejel na rovném úseku do protisměru, kde se střetl s kamionem.

Alkohol u řidiče kamionu policie vyloučila dechovou zkouškou. Cisterna byla prázdná.

Silnice byla kvůli nehodě asi tři hodiny uzavřena a řidiči museli objížďkami.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy