Řidič, který v Hradci zabil dvě děti, zůstane ve vězení

ČTK ČTK
15. 8. 2014 11:32
Podle soudce nelze předpokládat, že muž povede řádný život po jedné třetině výkonu trestu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Hradec Králové - Jaroslav Novák, který v roce 2011 na přechodu v Hradci Králové usmrtil dva malé chlapce, zůstane nadále ve vězení. Okresní soud v Hradci Králové v pátek zamítl jeho žádost o propuštění, soudce Karel Peřina to potvrdil. Novák si má odpykat celkem osmiletý trest.

"Uplynula pouze jedna třetina z výkonu trestu. Nebyly splněny podmínky v tom smyslu, že bychom mohli předpokládat, že nadále povede řádný život. Tedy že nebude požívat alkohol a že nebude řídit," řekl Peřina.

Podle něj si Novák ponechal lhůtu pro případné podání stížnosti. Peřina také řekl, že žádat o propuštění po třetině trestu je možné jen výjimečně a u méně závažných trestných činů.

Server novinky.cz napsal, že Novákovo propuštění doporučil i ředitel věznice, ve které se odsouzený chová příkladně, pracuje například ve vězeňské kuchyni. "Chtěl bych říct jen jednu větu. A to, že trest, který jsem si vlastní vinou zavinil, si ponesu do konce života," řekl Novák u soudu.

Novák podle obžaloby po vyzvednutí kamaráda z baru v klidné části města prudce zacouval přes křižovatku, kde na přechodu pro chodce srazil dva chlapce, kteří přes něj přecházeli se svými prarodiči.

Následně obě děti ještě přejel, ve smyku obkroužil křižovatku a narazil do zdi domu. Oba chlapci i přes pomoc lékařů na následky těžkých zranění zemřeli. Novák u soudu řekl, že si z nehody nic nepamatuje. Tvrdil, že před nehodou cítil blížící se epileptický záchvat. Podle znalců se ale záchvat neprokázal.

 

Právě se děje

Další zprávy