Recidivista nafackoval miminu, jde na 6 let za mříže

ČTK ČTK
21. 6. 2011 12:33
Pětkrát trestaný násilník nevydržel se svěřeným dítětem a málem ho zabil
Obžalovaný byl v minulosti pětkrát trestaný, dítě napadl v podmínce.
Obžalovaný byl v minulosti pětkrát trestaný, dítě napadl v podmínce. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hradec Králové - Dvaatřicetiletého muže, který se přiznal, že dal patnáctiměsíčnímu dítěti své přítelkyně dvě facky, poslal hradecký krajský soud na šest let za mříže.

Soud muže potrestal za pokus těžkého ublížení na zdraví, za který mu hrozilo pět až dvanáct let vězení.

Obžalovaný čin spáchal v podmínce, ke které byl před několika lety odsouzený za opilství. Soud také muži uložil povinnost uhradit několik tisíc korun zdravotní pojišťovně a nezletilému.

Muž měl dítě přítelkyně hlídat v únoru v Broumově na Náchodsku. Chlapeček večer začal plakat. Obžalovaný jej poté dvakrát nepřiměřeně uhodil. Dítě upadlo na zem a hlavou se udeřilo o rám postele. Utrpělo několik poranění, například krevní výrony.

Muž před soudem nevypovídal, pouze se k činu doznal. Ve své výpovědi v přípravném řízení však čin popsal. "Chlapec plakal. Nedalo se to vydržet, rozčílilo mě to. Najednou jsem vybouchl a dal jsem mu dvě facky. Nevnímal jsem, že bych mohl dítěti nějak ublížit," řekl tehdy.

Matce dítěte pak řekl, že dítě spadlo. Policii na poranění dítěte upozornily sociální pracovnice. Zranění se chlapci do týdne zahojila. Obžaloba tvrdí, že muž batole napadl, ačkoliv věděl, že by mu tím s ohledem na jeho nízkou fyzickou a motorickou vyspělost mohl způsobit i závažná, život ohrožující poranění.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 42 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy