Recidivista nafackoval miminu, jde na 6 let za mříže

ČTK ČTK
21. 6. 2011 12:33
Pětkrát trestaný násilník nevydržel se svěřeným dítětem a málem ho zabil
Obžalovaný byl v minulosti pětkrát trestaný, dítě napadl v podmínce.
Obžalovaný byl v minulosti pětkrát trestaný, dítě napadl v podmínce. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hradec Králové - Dvaatřicetiletého muže, který se přiznal, že dal patnáctiměsíčnímu dítěti své přítelkyně dvě facky, poslal hradecký krajský soud na šest let za mříže.

Soud muže potrestal za pokus těžkého ublížení na zdraví, za který mu hrozilo pět až dvanáct let vězení.

Obžalovaný čin spáchal v podmínce, ke které byl před několika lety odsouzený za opilství. Soud také muži uložil povinnost uhradit několik tisíc korun zdravotní pojišťovně a nezletilému.

Muž měl dítě přítelkyně hlídat v únoru v Broumově na Náchodsku. Chlapeček večer začal plakat. Obžalovaný jej poté dvakrát nepřiměřeně uhodil. Dítě upadlo na zem a hlavou se udeřilo o rám postele. Utrpělo několik poranění, například krevní výrony.

Muž před soudem nevypovídal, pouze se k činu doznal. Ve své výpovědi v přípravném řízení však čin popsal. "Chlapec plakal. Nedalo se to vydržet, rozčílilo mě to. Najednou jsem vybouchl a dal jsem mu dvě facky. Nevnímal jsem, že bych mohl dítěti nějak ublížit," řekl tehdy.

Matce dítěte pak řekl, že dítě spadlo. Policii na poranění dítěte upozornily sociální pracovnice. Zranění se chlapci do týdne zahojila. Obžaloba tvrdí, že muž batole napadl, ačkoliv věděl, že by mu tím s ohledem na jeho nízkou fyzickou a motorickou vyspělost mohl způsobit i závažná, život ohrožující poranění.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy