Při výbuchu v závodě Škody Auto v Kvasinách se zranil člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2015 20:55
K výbuchu potrubí došlo při údržbě zařízení. Příčiny exploze společnost vyšetřuje.
Závod Škody Auto v Kvasinách
Závod Škody Auto v Kvasinách | Foto: Škoda Auto

Kvasiny (Rychnovsko) - Při výbuchu v areálu závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku byl odpoledne zraněn jeden člověk, který tu zřejmě pracoval na údržbě.

Informoval o tom mluvčí královéhradeckých hasičů Ondřej Sezima.

"Při údržbě zařízení došlo k výbuchu potrubí, jedna osoba byla zraněna," řekl Sezima. Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková řekla, že policie byla na místo přivolaná kvůli technické závadě v areálu lakovny.

"Příčinu a okolnosti vzniku závady jsme začali vyšetřovat," řekla Burýšková, která potvrdila, že při neštěstí byl zraněný jeden zaměstnanec externí firmy.

Škoda Auto ve svém kvasinském závodě vyrábí modely Superb a Yeti a zaměstnává v něm zhruba 4500 lidí.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy