Při výbuchu v závodě Škody Auto v Kvasinách se zranil člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2015 20:55
K výbuchu potrubí došlo při údržbě zařízení. Příčiny exploze společnost vyšetřuje.
Závod Škody Auto v Kvasinách
Závod Škody Auto v Kvasinách | Foto: Škoda Auto

Kvasiny (Rychnovsko) - Při výbuchu v areálu závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku byl odpoledne zraněn jeden člověk, který tu zřejmě pracoval na údržbě.

Informoval o tom mluvčí královéhradeckých hasičů Ondřej Sezima.

"Při údržbě zařízení došlo k výbuchu potrubí, jedna osoba byla zraněna," řekl Sezima. Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková řekla, že policie byla na místo přivolaná kvůli technické závadě v areálu lakovny.

"Příčinu a okolnosti vzniku závady jsme začali vyšetřovat," řekla Burýšková, která potvrdila, že při neštěstí byl zraněný jeden zaměstnanec externí firmy.

Škoda Auto ve svém kvasinském závodě vyrábí modely Superb a Yeti a zaměstnává v něm zhruba 4500 lidí.

 

Právě se děje

před 32 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy