Při výbuchu v závodě Škody Auto v Kvasinách se zranil člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2015 20:55
K výbuchu potrubí došlo při údržbě zařízení. Příčiny exploze společnost vyšetřuje.
Závod Škody Auto v Kvasinách
Závod Škody Auto v Kvasinách | Foto: Škoda Auto

Kvasiny (Rychnovsko) - Při výbuchu v areálu závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku byl odpoledne zraněn jeden člověk, který tu zřejmě pracoval na údržbě.

Informoval o tom mluvčí královéhradeckých hasičů Ondřej Sezima.

"Při údržbě zařízení došlo k výbuchu potrubí, jedna osoba byla zraněna," řekl Sezima. Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková řekla, že policie byla na místo přivolaná kvůli technické závadě v areálu lakovny.

"Příčinu a okolnosti vzniku závady jsme začali vyšetřovat," řekla Burýšková, která potvrdila, že při neštěstí byl zraněný jeden zaměstnanec externí firmy.

Škoda Auto ve svém kvasinském závodě vyrábí modely Superb a Yeti a zaměstnává v něm zhruba 4500 lidí.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 1 hodinou

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy