Při výbuchu v závodě Škody Auto v Kvasinách se zranil člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2015 20:55
K výbuchu potrubí došlo při údržbě zařízení. Příčiny exploze společnost vyšetřuje.
Závod Škody Auto v Kvasinách
Závod Škody Auto v Kvasinách | Foto: Škoda Auto

Kvasiny (Rychnovsko) - Při výbuchu v areálu závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku byl odpoledne zraněn jeden člověk, který tu zřejmě pracoval na údržbě.

Informoval o tom mluvčí královéhradeckých hasičů Ondřej Sezima.

"Při údržbě zařízení došlo k výbuchu potrubí, jedna osoba byla zraněna," řekl Sezima. Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková řekla, že policie byla na místo přivolaná kvůli technické závadě v areálu lakovny.

"Příčinu a okolnosti vzniku závady jsme začali vyšetřovat," řekla Burýšková, která potvrdila, že při neštěstí byl zraněný jeden zaměstnanec externí firmy.

Škoda Auto ve svém kvasinském závodě vyrábí modely Superb a Yeti a zaměstnává v něm zhruba 4500 lidí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy