Při nehodě na Rychnovsku utrpělo zranění sedm lidí. Policisté odklánějí dopravu

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 11. 2016 12:42
Při nehodě dvou osobních aut a dodávky u obce Lupenice na Rychnovsku v pondělí ráno utrpělo zranění sedm lidí. Informoval o tom mluvčí královéhradecké záchranné služby Ivo Novák. Mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková řekla, že jeden z osobních vozů vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a narazil do protijedoucí dodávky. "Tři mladí muži museli být po ošetření transportováni do nemocnice v Hradci Králové, stav jednoho z nich si vyžádal napojení na umělou plicní ventilaci. Ostatní cestující byli s lehkými zraněními převezeni k dalšímu vyšetření do nemocnice v Rychnově nad Kněžnou," uvedl Novák.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 22 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy