Poslanec ODS Staněk nezaplatil za natankovanou naftu

ČTK ČTK
14. 11. 2011 9:31
Královéhradecký poslanec si na letišti, v jehož čele stojí, natankoval 469 litrů

Hradec Králové - Člen Legislativní rady vlády, poslanec Pavel Staněk (ODS), který působil v představenstvu hradeckého letiště, si bez zaplacení do svého auta postupně načerpal 469 litrů nafty.

Podle pondělní MF Dnes na to upozornil audit, který zkoumal hospodaření na městském letišti v Hradci Králové.

Radnice před několika týdny kvůli katastrofálnímu stavu hospodaření vedení letiště odvolala, avšak aniž padlo jediné konkrétní jméno.

Staněk za naftu zaplatil až krátce poté, kdy vedení radnice poslalo do firmy kontrolu hospodaření. V rozhovoru pro MF Dnes uznal, že naftu na letišti, na jehož provoz měl dozírat, tankovat neměl.

"Racionálně vám teď nevysvětlím, proč jsem tak dlouho čekal na fakturu, takže to může vypadat opravdu podivně. Mrzí mě, jak to teď budou lidé vnímat," řekl deníku Staněk.

Jiní členové představenstva letiště, Roman Šabrňák či bývalý náměstek hradeckého primátora Josef Malíř, si zase nechali protizákonně vyplatit z rozpočtu letiště desetitisíce korun na honorářích, píše list.

Primátor zvažuje trestní oznámení

Vedení letiště kromě toho nevypisovalo soutěže na zakázky a přidělovalo je rodinným či spřáteleným firmám, které pak letišti prodávaly služby či zboží předražené o desítky procent.

Tito přátelé či jiné vlivné osobnosti města si stejně jako Staněk také jezdili tankovat tisíce litrů pohonných hmot do svých aut, aniž platili. Pokud to v některých případech udělali, tak peníze podle domněnky auditorů putovaly do černého fondu letiště.

"Zvažujeme trestní oznámení. Už jsem požádal radní, aby se k tomu vyjádřili," řekl listu hradecký primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub).

Pro město, ale i letiště je podle auditorů navíc velmi rizikové to, že členové představenstva podnikají na letišti i jako soukromé osoby. Působí i jako kontroloři hospodaření anebo nájemci, napsala MF Dnes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy