reklama
 
 

Video: Policisté dopadli muže, který jel na dálnici 250 km/h

13. 3. 2015 15:03
Řidič se omlouval, že spěchá za rodinou. | Video: Policie ČR |  00:35
Motorista tvrdil, že spěchal za rodinou do Prahy. Policisté zjistili, že řidič před jízdou nepil alkohol a nebyl pod vlivem drog.

Hradec Králové - Policisté v noci zastavili dvaapadesátiletého řidiče osobního automobilu, který na dálnici D11 z Hradce Králové do Prahy jel rychlostí téměř 250 kilometrů v hodině.

Muž se k překročení rychlosti doznal a uvedl, že spěchá za rodinou do Prahy. Ve správním řízení mu hrozí až roční zákaz řízení a pokuta do 10 000 korun. V pátek to řekla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Muže zastavila hlídka z dálničního oddělení Pravy kolem 23:00. Řidič, poté co policisté zapnuli výstražné světelné a zvukové zařízení, zastavil. Policisté zjistili, že motorista byl střízlivý a nebyl pod vlivem drog.

Překročení rychlosti přes 200 km/h je výjimečné

S takto vysokým překročením rychlosti se policisté setkávají spíše výjimečně, každoročně však zastaví několik řidičů jedoucích rychlostí kolem 200 kilometrů v hodině.

"Vždy se jedná o velké riziko, kterému se snažíme předcházet. Nejvyšší naměřená rychlost, kterou si za existenci našeho dálničního oddělení pamatuji, byla zhruba 280 kilometrů v hodině, ale ani tento řidič nám neujel," uvedl vedoucí dálničního oddělení Pravy Milan Halberštát.

autor: ČTK | 13. 3. 2015 15:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama