Policie stíhá bývalého hradeckého vicehejtmana Všetečku

ČTK ČTK
21. 10. 2011 15:45
Obvinila ho z porušování povinnosti při správě cizího majetku
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Hradec Králové - Protikorupční policie začala stíhat bývalého prvního náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Rostislava Všetečku (ODS).

Obvinila ho z porušování povinností při správě cizího majetku. Stíhání údajně souvisí s nákupem rentgenu pro krajské nemocnice.

V případě odsouzení Všetečkovi hrozí až osm let vězení. V pátek to uvedla Česká televize.

Všetečka, který do roku 2008 řídil krajské zdravotnictví, nechtěl obvinění komentovat, protože se zatím neporadil se svým advokátem.

Mluvčí policejního prezidia Jaroslav Ibehej pouze potvrdil, že protikorupční policie v minulých dnech zahájila trestní stíhání v souvislosti s podezřelými nákupy Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Další podrobností sdělit odmítl.

Nové vedení v zakázce nepokračovalo

Všetečka v roce 2008 těsně před svým odchodem z funkce podepsal jako předseda představenstva zdravotnického holdingu smlouvu s firmou Puro-Klima na dodávku rentgenové techniky za 118 milionů korun.

Rentgenové systémy pak dostaly nemocnice v Trutnově, Náchodě, ve Dvoře Králové a v Jičíně. Snímky se díky rentgenu digitalizují a počítačově archivují. Odpadl takzvaný mokrý proces klasického snímkování. Zakázka měla mít další etapy, ale nové vedení kraje v čele s ČSSD v ní už nepokračovalo.

Stíhání Všetečky potvrdil hradecký okresní státní zástupce Alexandr Pumprla s tím, že policisté zahájili vyšetřování na základě trestního oznámení poslance Věcí veřejných, hradeckého lékaře Jiřího Štětiny. Jakou škodu měl obviněný krajskému zdravotnictví způsobit a čím, odmítají policisté i státní zastupitelství sdělit, uvedla ČT. Státní zástupce hovořil pouze o podezření na škodu značného rozsahu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy