Policie odložila případ otravy jídlem v Hradci. Nezjistilo se, kdo kebab kontaminoval

ČTK ČTK
15. 10. 2018 12:42
Policie nenašla viníka otravy jídlem v bistru v Hradci Králové ze začátku června a případ odložila. Po požití kuřecího kebabu onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici. Akutní otravu lidem způsobil zlatý stafylokok. Policie případ vyšetřovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami z nedbalosti. Informovala o tom mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. S odkazem na zjištění hygieniků policie uvedla, že ke kontaminaci masa prokazatelně došlo v provozovně. "Bakterii do provozovny zavlekl některý ze zaměstnanců," řekla mluvčí policie. Podle kriminalistů ale nešlo zjistit, který ze zaměstnanců ji do prodejny prvotně zanesl.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 2 minutami

Český řidič kamionu půjde za riskantní jízdu do vězení, rozhodl soud v Německu

Český řidič kamionu, jenž riskantně předjížděl v Bavorsku a ohrozil autobus v protisměru, půjde na 2 roky a 3 měsíce do vězení, rozhodl německý soud.

před 5 minutami

Florbalistkám stojí v cestě do semifinále MS opět Posko

Opět v roli jednoznačných favoritek se postaví české florbalistky ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu proti Polkám. Narazí na ně v této fázi už počtvrté za sebou a vyhrály všech sedm dosavadních vzájemných zápasů při skóre 57:13. Duel začne v pátek v 16:00 v přímém přenosu ČT Sport. Vítěz se v sobotu utká o finále s lepším ze souboje mezi Švýcarskem a Lotyšskem.

Naposledy se český tým utkal s Polskem v únoru na kvalifikaci MS v Gdaňsku a vyhrál 5:2. Na šampionátu v roce 2017 v Bratislavě zvítězil 10:4. V české extralize v současné době působí z polského výběru útočnice Dominika Buczeková a Zuzana Krzywaková ve Vítkovicích.

"Budou hrát agresivní hru, mají šikovné holky i se zkušenostmi z naší ligy, co umí rozhodovat zápasy i u nás. Ale my musíme hrát naši hru a udávat tempo," řekla útočnice Adéla Bočanová, která byla i u minulých třech soubojů s Polskem ve čtvrtfinále.

Polky, které skončily na minulém MS sedmé, letos prohrály v základní skupině s Finskem 3:14, zdolaly Německo 4:1 a podlehly Švýcarsku 0:11.

Další zprávy