Změnili nastavení automatů a vybírali výhry, teď šestici obvinila policie

ČTK ČTK
10. 8. 2016 15:11
Policisté obvinili šest lidí z východních Čech, které podezírají z toho, že upravovali výherní automaty a podvodně vyhrávali. Informovala o tom mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková. Podle policie pět mužů a jedna žena ve věku 23 až 49 let upravili automaty tak, aby po opakovaném vkladu jedné a té samé bankovky načetl automat výhru. Tu následně požadovali po obsluze vyplatit. "Členové skupiny se předem domlouvali, kdo zajistí dopravu na místo podvodu, kdo zabaví obsluhu herny a také kdo bude tvořit takzvanou clonu, aby tato obsluha nepojala žádné podezření," uvedla mluvčí. Policie členy skupiny obvinila ze spáchání podvodu a poškození cizí věci, za které jim hrozí až pět let vězení.
Automat, ilustrační foto
Automat, ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy