Policie obvinila muže, po nehodě zbili nevinného řidiče

ČTK ČTK
18. 9. 2013 10:04
Muž se snažil pomoci jedenáctiletému chlapci sraženému při dopravní nehodě.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Jičín - Policie obvinila dva muže z napadení jednatřicetiletého řidiče u obce Obora na Jičínsku.

Muž se snažil pomoci jedenáctiletému chlapci sraženému při dopravní nehodě, útočníci je však považovali za viníka nehody a napadli ho. V případě prokázání viny jim nyní hrozí až tři roky vězení, informovala mluvčí jičínské policie.

Nehoda se stala v sobotu 7. září mezi obcemi Ostroměř a Chomutice. Jednasedmdesátiletý řidič osobního vozu se vyhýbal protijedoucímu vozidlu a vyjel na krajnici, kde lehce zavadil o jedenáctiletého cyklistu, který následně spadl do příkopu.

Jednatřicetiletý řidič, který nehodu viděl, zastavil a snažil se chlapci pomoci. "Mezitím se na místo dostavili dva příbuzní hocha, kteří řidiče napadli. Zbili ho a přitom mu způsobili zranění, se kterým byl převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně," uvedla mluvčí.

Policisté mladíky ve věku 20 a 24 let obvinili z ublížení na zdraví, výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Bývalý výškař Holm kvůli urážkám skončí v olympijském výboru

Bývalý vynikající švédský skokan do výšky Stefan Holm hodlá příští rok odejít z Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Olympijský vítěz z Atén 2004 je znechucený z paušalizujících názorů na MOV i jeho samotného, které považuje za nespravedlivé.

"Je to těžké, když vás považují za velké zvíře a korupčníka. To ale já nejsem. V každém článku ve Švédsku o MOV se předpokládá, že všichni tam jsou zkorumpovaní. Totéž platí pro atletickou federaci. Už to fakt není legrace," řekl švédskému rozhlasu třiačtyřicetiletý Holm, jenž chce v MOV skončit po olympijských hrách v Tokiu.

Čtyřnásobný halový mistr světa s osobním rekordem 240 cm byl do Mezinárodního olympijského výboru zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy