reklama
 
 

Policie obvinila muže kvůli smrti bezdomovce v Náchodě

22. 4. 2015 14:06
Podezírá ho, že poškozeného dvakrát udeřil do hlavy prázdnými lahvemi od vína. Bezdomovec po několika hodinách na následky zranění zemřel.

Hradec Králové - Kriminalisté obvinili třiadvacetiletého muže kvůli smrti jednačtyřicetiletého litevského bezdomovce v Náchodě-Bělovsi.

Muži hrozí v případě prokázání viny až 16 let vězení. Tělo mrtvého cizince bylo nalezeno v neděli u řeky Metuje v Náchodě-Bělovsi.

Policie případ vyšetřovala nejdříve jako vraždu, muž nyní čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

Policisté zmírnění kvalifikace zdůvodnili tím, že obviněný nešel za svou obětí s úmyslem ji zavraždit, musel si však být vědomý, že může způsobit vážná zranění.

Dvakrát ho udeřil do hlavy

Policie útočníka podezírá, že poškozeného dvakrát udeřil do hlavy prázdnými lahvemi od vína. Bezdomovec po několika hodinách na následky zranění zemřel.

Obviněný muž chtěl podle policie pomoci svému známému zajišťujícímu ostrahu nedalekého obchodního domu, kde byly s bezdomovcem opakované problémy.

"Ten člověk byl velice konfliktní, měl v obchodě problémy s personálem, slovně i fyzicky napadal zákazníky, několikrát byl vyvedený strážníky, stále se tam však zdržoval. Muži se rozhodli, že ho z obchodu vyvedou. Postupem času si řekli, že mu dají důraznou výstrahu," řekl kriminalista Roman Popiolek.

Pracovník ostrahy společně se svým kamarádem proto v pátek odešli do bezdomovcova improvizovaného příbytku na břehu řeky.

"Obviněný muž pro zvýšení důrazu třikrát hodil lahev ležícímu muži na oblast hlavy, z čehož dvakrát jej zasáhl tak, že mu způsobil velmi vážná zranění," uvedla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Dosud nebyl trestán

Podle policie obviněný dosud nebyl soudně trestán, je známý svou výbušnou povahou a fyzickou zdatností, v minulosti pracoval jako ochrana barů a diskoték a v oblasti ochrany osob a majetku.

"Obviněný sám při výpovědi připustil, že se mu situace vymkla z kontroly a že to takzvaně přehnal," uvedla mluvčí.

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování, policie prověřuje také případnou míru zavinění pracovníka ostrahy obchodního domu.

autor: ČTK | 22. 4. 2015 14:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama