Policie obvinila muže kvůli smrti bezdomovce v Náchodě

ČTK ČTK
22. 4. 2015 14:06
Podezírá ho, že poškozeného dvakrát udeřil do hlavy prázdnými lahvemi od vína. Bezdomovec po několika hodinách na následky zranění zemřel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Hradec Králové - Kriminalisté obvinili třiadvacetiletého muže kvůli smrti jednačtyřicetiletého litevského bezdomovce v Náchodě-Bělovsi.

Muži hrozí v případě prokázání viny až 16 let vězení. Tělo mrtvého cizince bylo nalezeno v neděli u řeky Metuje v Náchodě-Bělovsi.

Policie případ vyšetřovala nejdříve jako vraždu, muž nyní čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

Policisté zmírnění kvalifikace zdůvodnili tím, že obviněný nešel za svou obětí s úmyslem ji zavraždit, musel si však být vědomý, že může způsobit vážná zranění.

Dvakrát ho udeřil do hlavy

Policie útočníka podezírá, že poškozeného dvakrát udeřil do hlavy prázdnými lahvemi od vína. Bezdomovec po několika hodinách na následky zranění zemřel.

Obviněný muž chtěl podle policie pomoci svému známému zajišťujícímu ostrahu nedalekého obchodního domu, kde byly s bezdomovcem opakované problémy.

"Ten člověk byl velice konfliktní, měl v obchodě problémy s personálem, slovně i fyzicky napadal zákazníky, několikrát byl vyvedený strážníky, stále se tam však zdržoval. Muži se rozhodli, že ho z obchodu vyvedou. Postupem času si řekli, že mu dají důraznou výstrahu," řekl kriminalista Roman Popiolek.

Pracovník ostrahy společně se svým kamarádem proto v pátek odešli do bezdomovcova improvizovaného příbytku na břehu řeky.

"Obviněný muž pro zvýšení důrazu třikrát hodil lahev ležícímu muži na oblast hlavy, z čehož dvakrát jej zasáhl tak, že mu způsobil velmi vážná zranění," uvedla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Dosud nebyl trestán

Podle policie obviněný dosud nebyl soudně trestán, je známý svou výbušnou povahou a fyzickou zdatností, v minulosti pracoval jako ochrana barů a diskoték a v oblasti ochrany osob a majetku.

"Obviněný sám při výpovědi připustil, že se mu situace vymkla z kontroly a že to takzvaně přehnal," uvedla mluvčí.

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování, policie prověřuje také případnou míru zavinění pracovníka ostrahy obchodního domu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy