Policie obvinila dva podnikatele z milionových podvodů

ČTK ČTK
24. 5. 2013 12:13
V létě 2011 si objednali u různých firem zboží za pět milionů a nezaplatili za něj
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Policie obvinila třiačtyřicetiletého a šestadvacetiletého muže z podvodu.

Podle policie si v létě 2011 objednali u různých firem zboží za pět milionů korun a nezaplatili za něj. V případě prokázání viny jim hrozí až osm let vězení. Informovala o tom mluvčí hradecké policie.

Podle policie muži objednávali zboží na faktury, které však nespláceli. Celkem poškodili tři desítky firem z celé země. Muži získali například počítače, archivní víno, zahradní techniku či sportovní potřeby.

"Největší nákupní transakci za více než milion korun provedli u jedné pražské firmy, od které odebrali výpočetní techniku," uvedla mluvčí.

Policisté začali případ prověřovat na podnět jedné z poškozených firem. Policie žádá další podnikatele, kteří se v létě 2011 stali obětí podobného jednání, aby kontaktovali policii na lince 158.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy