Policie obvinila dva podnikatele z milionových podvodů

ČTK ČTK
24. 5. 2013 12:13
V létě 2011 si objednali u různých firem zboží za pět milionů a nezaplatili za něj
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Policie obvinila třiačtyřicetiletého a šestadvacetiletého muže z podvodu.

Podle policie si v létě 2011 objednali u různých firem zboží za pět milionů korun a nezaplatili za něj. V případě prokázání viny jim hrozí až osm let vězení. Informovala o tom mluvčí hradecké policie.

Podle policie muži objednávali zboží na faktury, které však nespláceli. Celkem poškodili tři desítky firem z celé země. Muži získali například počítače, archivní víno, zahradní techniku či sportovní potřeby.

"Největší nákupní transakci za více než milion korun provedli u jedné pražské firmy, od které odebrali výpočetní techniku," uvedla mluvčí.

Policisté začali případ prověřovat na podnět jedné z poškozených firem. Policie žádá další podnikatele, kteří se v létě 2011 stali obětí podobného jednání, aby kontaktovali policii na lince 158.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy