Za smrt chlapce, kterého zabili psi, může podle policie majitel zvířat i otec dítěte

ČTK ČTK
3. 10. 2016 14:56
Pětiletého chlapce v Lužci nad Cidlinou v druhé polovině září napadlo několik psů. Dítě útok nepřežilo. Z jeho smrti policie obvinila dva muže, přičemž jeden z nich je otec dítěte. Za usmrcení z nedbalosti jim hrozí až šest let za mřížemi.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Hradec Králové - Policisté obvinili v souvislosti s usmrcením pětiletého dítěte při útoku psů na Královéhradecku dva muže ze zločinu usmrcení z nedbalosti, jedním z obviněných je otec dítěte. Vyplývá to z informací na webu královéhradecké policie. Oběma mužům hrozí v případě prokázání viny až šest let vězení.

Policie obvinila osmadvacetiletého muže, který podle policie nezajistil psy a ponechal je volně a bez dozoru pobíhat po zahradě v době, kdy se zde pohybovalo dítě. Tím podle kriminalistů porušil důležitou zákonnou povinnost. Druhým obviněným je pětapadesátiletý muž, který nechal podle policistů svého syna bez dozoru, čímž také porušil důležitou povinnost.

Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková řekla, že policie pokračuje ve vyšetřování celé události, například ještě čeká na znalecké posudky. "Dosud například nebylo prokázáno, který pes chlapce napadl," dodala.

Pětiletého chlapce v Lužci nad Cidlinou v druhé polovině září napadlo více psů. Majitel psů v médiích uvedl, že vůbec nechápe, co se mohlo stát, a tvrdil, že psi jsou na děti zvyklí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy