Oprava silnice u Borohrádku přišla na 23 milionů

ČTK ČTK
13. 8. 2013 12:04
Motoristé mohou využívat zhruba tři kilometry dlouhý úsek opravené silnice.
Ilustrační foto. Autor: Ředitelství silnic a dálnic
Ilustrační foto. Autor: Ředitelství silnic a dálnic | Foto: Aktuálně.cz

Borohrádek - Motoristé mohou od pondělí využívat zhruba tři kilometry dlouhý úsek opravené silnice mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí na Rychnovsku.

Královéhradecký kraj za opravu cesty zaplatil 23 milionů korun. Informoval o tom mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi.

"Rekonstrukce navázala na již dříve opravenou část silnice na křižovatce u Šachova a vede k Velké Čermné," uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček.

Stavbaři, kteří komunikaci opravovali od dubna, například odfrézovali vrchní vrstvu vozovky, instalovali nová svodidla a upravili příkopy. Součástí projektu byla i výsadba nových stromů.

Královéhradecký kraj se stará o více než 3313 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Ročně investuje do modernizace silniční sítě stovky milionů korun.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy