Oprava silnice u Borohrádku přišla na 23 milionů

ČTK ČTK
13. 8. 2013 12:04
Motoristé mohou využívat zhruba tři kilometry dlouhý úsek opravené silnice.
Ilustrační foto. Autor: Ředitelství silnic a dálnic
Ilustrační foto. Autor: Ředitelství silnic a dálnic | Foto: Aktuálně.cz

Borohrádek - Motoristé mohou od pondělí využívat zhruba tři kilometry dlouhý úsek opravené silnice mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí na Rychnovsku.

Královéhradecký kraj za opravu cesty zaplatil 23 milionů korun. Informoval o tom mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi.

"Rekonstrukce navázala na již dříve opravenou část silnice na křižovatce u Šachova a vede k Velké Čermné," uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček.

Stavbaři, kteří komunikaci opravovali od dubna, například odfrézovali vrchní vrstvu vozovky, instalovali nová svodidla a upravili příkopy. Součástí projektu byla i výsadba nových stromů.

Královéhradecký kraj se stará o více než 3313 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Ročně investuje do modernizace silniční sítě stovky milionů korun.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy