reklama
 
 

Největší česká textilní firma Juta čeká rekordní tržby

3. 11. 2013 11:46
Vedle produktů pro stavebnictví a zemědělství vyrábí společnost i umělý trávník

Dvůr Králové nad Labem - Největší česká textilní společnost Juta ze Dvora Králové nad Labem letos čeká růst tržeb přibližně o čtyři procenta na hodnotu mezi 5,7 až 5,8 miliardy korun. Šlo by o nový nejvyšší prodej v historii podniku. Růst firma letos vykazuje zejména u podstřešních membrán a fólií a geomembrán, které spadají do sortimentu pro stavebnictví.

Čistý zisk by měl být letos vyšší než původně plánovaných 120 milionů korun. Ekonomická ředitelka firmy Marie Čermáková uvedla, že za prvních devět měsíců Juta utržila 4,52 miliardy korun. To podle ní dává předpoklad naplnění celoročního očekávání.

Dosavadní růst se odrazil i ve zvýšení počtu zaměstnanců o půl procenta na 2028 lidí. Hrubý zisk za letošní první tři čtvrtletí Juta meziročně zvedla o osm procent na 292 milionů korun. Podnik letos hospodaří bez úvěrů.

Export do konce září firmě zajistil 86 procent tržeb. Největším odbytištěm bylo s obratem 635 milionů korun Německo, za ním následovaly Francie, Nizozemsko a Británie. Pořadí největších odběratelských zemí je podle Čermákové letos stejné jako loni. V Česku Juta do konce září prodala zboží za 665 milionů korun.

Investice Juty by měly letos přesáhnout čtvrt miliardy korun. K nejvýznamnějším patří investice do technologií na výrobu pletených síťovin pro zemědělství, do výrobní a skladové haly v olomouckém závodě na motouzy a do skladové haly v závodě ve Dvoře Králové.

Celkem má společnost 14 závodů, z nichž šest je ve Dvoře Králové. Vedle produktů pro stavebnictví a zemědělství firma vyrábí různé technické materiály a umělý trávník. Vlastníkem Juty je její generální ředitel Jiří Hlavatý.

autor: ČTK | 3. 11. 2013 11:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama