Napustil si bazén, 14 obcí zůstalo téměř bez vody

ČTK ČTK
26. 5. 2011 14:58
Muž na Hradecku napouštěl bazén z veřejného vodovodu. Hrozí mu pokuta 15 OOO korun
Foto: Michal Štůsek

Káranice (Hradecko) - Muž z Káranic napouštěl bazén z hydrantu veřejného vodovodu. Ohrozil tak minulý víkend dodávku vody do 14 obcí v okolí.

Z vodojemu Kratonohy odteklo hodně vody a byla ohrožena plynulost zásobování.

"Takový případ neoprávněného odběru není ani tak vážný svým finančním dopadem, jako mnohem více tím, že může ohrozit zásobování vodou pro celou lokalitu," uvedla mluvčí hradeckých vodáren Veronika Bergrová.

Na krádež vody z hydrantu v Káranicích pracovníci vodáren přišli po zaznamenání neobvykle vysokého odtoku z vodojemu. Při vysoké rychlosti vody při velkém odběru se také v potrubí uvolňují sedimenty a voda může být kalná.

Muži hrozí několikatisícová pokuta

Policie neoprávněný odběr vyšetřuje jako podezření ze spáchání přestupku proti majetku. "Podezřelému třicetiletému muži ve správním řízení hrozí pokuta až 15 000 korun," řekla  mluvčí hradecké policie. Vodárny podle ní škodu za odebraných 86 metrů krychlových vody vyčíslily na zhruba 2700 korun.

Muž se k přestupku podle policejní mluvčí přiznal. Napouštění vody z hydrantu zdůvodnil tím, že u domu ve studni měl málo vody. Vypůjčil si proto hasičské hadice a nástavec na hydrant a vodu začal brát z veřejné sítě. Asi 1,2 metru hluboký bazén se mu podařilo naplnit zhruba do výšky 70 centimetrů.

Hradecké vodárny lidem radí napouštět si bazény pomalu a mimo špičku. Svým klientům nabízejí také dodání vody do bazénu cisternou. U této služby zákazník platí běžnou cenu vodného a stočného. Doprava v okruhu do deseti kilometrů je zdarma.

 

Právě se děje

Další zprávy