Na sjezdovce v Krkonoších zemřel lyžař. Ve vysoké rychlosti upadl a narazil do sloupu

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 3. 2018 12:47
K neštěstí došlo na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě. Muž zraněním na místě podlehl.
Lanovka na Portášky, Velká Úpa.
Lanovka na Portášky, Velká Úpa. | Foto: Honza Groh, Wikimedia Commons

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě, která je městskou částí Pece pod Sněžkou, se v neděli dopoledne smrtelně zranil šestačtyřicetiletý lyžař. Ve vysoké rychlosti narazil do sloupu, řekl mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

"Muž ročník 1972 z dosud nejasných příčin upadl na sjezdovce a ve vysoké rychlosti trefil sloup. Bylo nám to oznámeno okolo 10:00. Naši operátoři od počátku zahájili telefonickou resuscitaci, na místo vyslali posádku z Trutnova, zároveň vrtulník. Bohužel muž zraněním na místě podlehl," sdělil Novák.

Záchranka vyslala na místo i zdravotnického interventa, který pomohl na místě pozůstalým. "Pokud jde o přilbu, tak tu na hlavě měl," dodal Novák.

Na místě zasahovala i horská služba. "Zásah mohu potvrdit, ale zatím nic bližšího nevím, kolegové to řeší s policií," řekl ČTK náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Tragickou událostí se zabývá policie, která bližší informace zatím nesdělila. "Čekám na zprávu výjezdu, jsou stále na místě," řekla mluvčí policie Alena Kacálková.

Mluvčí SkiResortu Černá hora-Pec pod Sněžkou Zina Plchová uvedla, že lyžař spadl ještě před nárazem do sloupu lanovky.

"Podle očitého svědka došlo k pádu na sjezdovce, lyžař zhruba dvacet metrů doklouzal po sněhové pokrývce ke sloupu a narazil do něj. Sloup lanovky byl vybaven ochrannou matrací. Je nám velmi líto, že k této situaci došlo," řekla Plchová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy