Na sjezdovce v Krkonoších zemřel lyžař. Ve vysoké rychlosti upadl a narazil do sloupu

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 3. 2018 12:47
K neštěstí došlo na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě. Muž zraněním na místě podlehl.
Lanovka na Portášky, Velká Úpa.
Lanovka na Portášky, Velká Úpa. | Foto: Honza Groh, Wikimedia Commons

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě, která je městskou částí Pece pod Sněžkou, se v neděli dopoledne smrtelně zranil šestačtyřicetiletý lyžař. Ve vysoké rychlosti narazil do sloupu, řekl mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

"Muž ročník 1972 z dosud nejasných příčin upadl na sjezdovce a ve vysoké rychlosti trefil sloup. Bylo nám to oznámeno okolo 10:00. Naši operátoři od počátku zahájili telefonickou resuscitaci, na místo vyslali posádku z Trutnova, zároveň vrtulník. Bohužel muž zraněním na místě podlehl," sdělil Novák.

Záchranka vyslala na místo i zdravotnického interventa, který pomohl na místě pozůstalým. "Pokud jde o přilbu, tak tu na hlavě měl," dodal Novák.

Na místě zasahovala i horská služba. "Zásah mohu potvrdit, ale zatím nic bližšího nevím, kolegové to řeší s policií," řekl ČTK náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Tragickou událostí se zabývá policie, která bližší informace zatím nesdělila. "Čekám na zprávu výjezdu, jsou stále na místě," řekla mluvčí policie Alena Kacálková.

Mluvčí SkiResortu Černá hora-Pec pod Sněžkou Zina Plchová uvedla, že lyžař spadl ještě před nárazem do sloupu lanovky.

"Podle očitého svědka došlo k pádu na sjezdovce, lyžař zhruba dvacet metrů doklouzal po sněhové pokrývce ke sloupu a narazil do něj. Sloup lanovky byl vybaven ochrannou matrací. Je nám velmi líto, že k této situaci došlo," řekla Plchová.

 

Právě se děje

před 23 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy