Provoz na trati na Rychnovsku byl po ranní srážce automobilu s motorákem obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 1. 2016 16:04
Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se ve středu ráno srazil osobní vlak a osobní auto. Spolujezdkyně v automobilu zemřela, řidič byl těžce zraněn. "Vlak vykolejil a byla zraněna vlakvedoucí a také strojvedoucí," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák. Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl více než osm hodin zastaven. Vlaky tam nahradily autobusy. "Provoz na trati byl obnoven asi ve 14:30," upřesnil mluvčí Českých drah.
Nehoda na přejezdu u Rokytnice v Orlických horách
Nehoda na přejezdu u Rokytnice v Orlických horách | Foto: Drážní inspekce

Rychnov nad Kněžnou - Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se ve středu ráno srazil osobní vlak a osobní auto. Srážku nepřežila devětačtyřicetiletá spolujezdkyně ve voze, jednapadesátiletý řidič byl podle mluvčího Drážní inspekce těžce zraněn.

"Vlak vykolejil a byla zraněna vlakvedoucí a také strojvedoucí," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl zastaven, vlaky tam nahrazují autobusy.

Nehoda se stala krátce po 06:00 na přejezdu, který byl označen výstražnými kříži, upřesnil Drápal. Podle jeho prvních informací při nehodě zemřela řidička vozu, tuto informaci posléze upravili záchranáři s tím, že žena seděla na místě spolujezdce a utrpěla mnohočetná zranění, kterým na místě podlehla. Řidič vozu byl převezen do nemocnice.

"Ošetřit museli záchranáři rovněž devětatřicetiletou vlakvedoucí a o deset let mladšího strojvedoucího. Oba při srážce utrpěli lehká poranění trupu, respektive končetiny, a po základním ošetření byli převezeni na chirurgickou ambulanci rychnovské nemocnice," doplnil Novák.

Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl více než osm hodin zastaven, vlaky tam nahradily autobusy. "Provoz na trati byl obnoven asi ve 14:30," upřesnil mluvčí Českých drah. Pro řidiče byla silnice mezi Rokytnicí a Pěčínem průjezdná, ale kvůli námraze museli dbát zvýšené opatrnosti.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Teplý podzim přinesl další rekordy, na jižní Moravě bylo 24 stupňů

V Česku v úterý opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří alespoň 30 let. Teplo bylo hlavně na východě, ve Strání na Uherskohradišťsku naměřili 23,9 stupně Celsia. Informoval o tom František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na druhou polovinu října byly neobvykle vysoké teploty také ve Vsetíně nebo ve Štítné nad Vláří na Zlínsku, kde bylo shodně 23,7 stupně. Tři místa pak zaznamenala teplotu 23,5 stupně. Jednalo se o Luhačovice, Jablunkov a Hošťálkovou.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy