Provoz na trati na Rychnovsku byl po ranní srážce automobilu s motorákem obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 1. 2016 16:04
Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se ve středu ráno srazil osobní vlak a osobní auto. Spolujezdkyně v automobilu zemřela, řidič byl těžce zraněn. "Vlak vykolejil a byla zraněna vlakvedoucí a také strojvedoucí," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák. Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl více než osm hodin zastaven. Vlaky tam nahradily autobusy. "Provoz na trati byl obnoven asi ve 14:30," upřesnil mluvčí Českých drah.
Nehoda na přejezdu u Rokytnice v Orlických horách
Nehoda na přejezdu u Rokytnice v Orlických horách | Foto: Drážní inspekce

Rychnov nad Kněžnou - Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se ve středu ráno srazil osobní vlak a osobní auto. Srážku nepřežila devětačtyřicetiletá spolujezdkyně ve voze, jednapadesátiletý řidič byl podle mluvčího Drážní inspekce těžce zraněn.

"Vlak vykolejil a byla zraněna vlakvedoucí a také strojvedoucí," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl zastaven, vlaky tam nahrazují autobusy.

Nehoda se stala krátce po 06:00 na přejezdu, který byl označen výstražnými kříži, upřesnil Drápal. Podle jeho prvních informací při nehodě zemřela řidička vozu, tuto informaci posléze upravili záchranáři s tím, že žena seděla na místě spolujezdce a utrpěla mnohočetná zranění, kterým na místě podlehla. Řidič vozu byl převezen do nemocnice.

"Ošetřit museli záchranáři rovněž devětatřicetiletou vlakvedoucí a o deset let mladšího strojvedoucího. Oba při srážce utrpěli lehká poranění trupu, respektive končetiny, a po základním ošetření byli převezeni na chirurgickou ambulanci rychnovské nemocnice," doplnil Novák.

Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl více než osm hodin zastaven, vlaky tam nahradily autobusy. "Provoz na trati byl obnoven asi ve 14:30," upřesnil mluvčí Českých drah. Pro řidiče byla silnice mezi Rokytnicí a Pěčínem průjezdná, ale kvůli námraze museli dbát zvýšené opatrnosti.

 

Právě se děje

před 41 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy