reklama
 
 

Na Rock for People přišlo i v dešti na 23 tisíc lidí

3. 7. 2011 23:00
Návštěvnost letošního ročníku se blíží rekordu

Hradec Králové - Navzdory deštivému počasí dorazilo podle pořadatelů na nedělní program festivalu Rock for People zhruba přibližně 23 tisíc lidí.

Je pravděpodobné, že ve zbývajících dvou dnech bude návštěvnost atakovat loňský rekord, kdy ve Festivalparku napočítali 28 500 fanoušků.

Program Staropramen Cool Lemon stage v neděli otevřela mladá zpěvačka Debbi. Stovkám zmoklých diváků zazpívala především písně ze svého letošního debutového alba Touch The Sun. "Já jsem si to na jevišti užila, v tomhle počasí přišlo více lidí, než jsem čekala. tak si to doufám užili taky," řekla Debbi.

Pro zahraniční scénu určená t-music stage zahájila provoz vystoupením maďarských Betterfly, po nich přivítala americké punkrockové veterány U.S. Bombs.

Velký ohlas mělo vystoupení kapely Sto zvířat, která zahrála desítkami festivalů ověřené hity jako Nejkratší cesta, Něžný Novgorod nebo Alice se dala na pití. "Líbím se vám, ale tak nějak jsem s tím počítal, když jsem se ráno podíval do zrcadla," žertoval nad ovacemi publika zpěvák Jan Kalina.

Tisíce lidí přilákalo také 50 minut určených Chinaski. Ti předvedli očekávaný festivalový set složený převážně z osvědčených hitů, jejichž slova si většina přítomných s chutí zazpívala s kapelou. 

V neděli odpoledne byl také zahájen provoz divadelní scény a další doprovodné programy. Vinou nepříznivého počasí se však neuskutečnil v plánovaném rozsahu.

Podle policejní mluvčí Anny Pešavové se festival zatím obešel bez větších potíží.

autor: ČTK | 3. 7. 2011 23:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama