Na Rock for People přišlo i v dešti na 23 tisíc lidí

ČTK ČTK
3. 7. 2011 23:00
Návštěvnost letošního ročníku se blíží rekordu
Foto: Rock for People

Hradec Králové - Navzdory deštivému počasí dorazilo podle pořadatelů na nedělní program festivalu Rock for People zhruba přibližně 23 tisíc lidí.

Je pravděpodobné, že ve zbývajících dvou dnech bude návštěvnost atakovat loňský rekord, kdy ve Festivalparku napočítali 28 500 fanoušků.

Program Staropramen Cool Lemon stage v neděli otevřela mladá zpěvačka Debbi. Stovkám zmoklých diváků zazpívala především písně ze svého letošního debutového alba Touch The Sun. "Já jsem si to na jevišti užila, v tomhle počasí přišlo více lidí, než jsem čekala. tak si to doufám užili taky," řekla Debbi.

Pro zahraniční scénu určená t-music stage zahájila provoz vystoupením maďarských Betterfly, po nich přivítala americké punkrockové veterány U.S. Bombs.

Velký ohlas mělo vystoupení kapely Sto zvířat, která zahrála desítkami festivalů ověřené hity jako Nejkratší cesta, Něžný Novgorod nebo Alice se dala na pití. "Líbím se vám, ale tak nějak jsem s tím počítal, když jsem se ráno podíval do zrcadla," žertoval nad ovacemi publika zpěvák Jan Kalina.

Tisíce lidí přilákalo také 50 minut určených Chinaski. Ti předvedli očekávaný festivalový set složený převážně z osvědčených hitů, jejichž slova si většina přítomných s chutí zazpívala s kapelou. 

V neděli odpoledne byl také zahájen provoz divadelní scény a další doprovodné programy. Vinou nepříznivého počasí se však neuskutečnil v plánovaném rozsahu.

Podle policejní mluvčí Anny Pešavové se festival zatím obešel bez větších potíží.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy