Tragická neděle na silnicích: U Vamberku zemřeli dva lidé, další dvě ženy na Nymbursku

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 11. 2015 16:59
Při nehodě dvou aut u Činěvsi na Nymbursku zahynuly v neděli dopoledne dvě ženy. Další cestující z auta byl vážně zraněn. Dva lidé zemřeli odpoledne při jiné nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Spolujezdkyně vyvázla s lehčím zraněním.
Nehoda u Vamberku
Nehoda u Vamberku | Foto: ZZS KHK. I. Novák

Činěves, Vamberk - U Činěvsi na Nymbursku v neděli zemřely po nehodě dvou aut dvě ženy, další člověk je ve vážném stavu. Záchranná služba musela zanedlouho vyrážet k další dopravní nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Bohužel i přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů se nepodařilo dvěma cestujícím pomoci, další žena utrpěla lehké zranění.

"Resuscitace jedné ženy byla přes veškerou snahu záchranářů neúspěšná. Resuscitovat museli ještě další ženu, kterou vrtulník přepravil s mnohočetnými zraněními do hradecké nemocnice. Její zdravotní stav byl v průběhu transportu nestabilní a krátce po přistání musela být opět resuscitována. Přes veškerou péči se ani ji už nepodařilo zachránit," uvedl k nehodě u Činěvsi mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Obě auta se čelně střetla po 11:00. Příčinu srážky vyšetřuje policie. Ve vozech cestovali celkem čtyři lidé. Kromě dvou žen ještě dva muži, jeden z nich nebyl zraněný, druhého převezla sanitka s vážnými zraněními do pražské vinohradské nemocnice.

Nehoda u Vamberku se stala před 13:30, kdy v lese z nezjištěných příčin přejelo osobní auto do protisměru, kde se střelo z protijedoucím vozidlem. V autě, které přejelo do protisměru, cestovali dva lidé, kteří zraněním podlehli, v protijedoucím voze byli dva lidé, žena utrpěla lehké zranění. "Příčinu nehody vyšetřujeme," řekl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkoský.

Oběťmi byli žena středních let a přibližně třicetiletý muž. "Přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů oba zranění na místě svým vážným mnohočetným poraněním podlehli. Další zraněná žena byla s lehkými zraněními převezena k chirurgickému ošetření do rychnovské nemocnice," uvedl Novák.

Silnice I/11 je v místě tragické nehody uzavřená, policisté stanovili objízdné trasy. Podle předběžných odhadů při nehodě vznikla škoda za 150 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy