Tragická neděle na silnicích: U Vamberku zemřeli dva lidé, další dvě ženy na Nymbursku

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 11. 2015 16:59
Při nehodě dvou aut u Činěvsi na Nymbursku zahynuly v neděli dopoledne dvě ženy. Další cestující z auta byl vážně zraněn. Dva lidé zemřeli odpoledne při jiné nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Spolujezdkyně vyvázla s lehčím zraněním.
Nehoda u Vamberku
Nehoda u Vamberku | Foto: ZZS KHK. I. Novák

Činěves, Vamberk - U Činěvsi na Nymbursku v neděli zemřely po nehodě dvou aut dvě ženy, další člověk je ve vážném stavu. Záchranná služba musela zanedlouho vyrážet k další dopravní nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Bohužel i přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů se nepodařilo dvěma cestujícím pomoci, další žena utrpěla lehké zranění.

"Resuscitace jedné ženy byla přes veškerou snahu záchranářů neúspěšná. Resuscitovat museli ještě další ženu, kterou vrtulník přepravil s mnohočetnými zraněními do hradecké nemocnice. Její zdravotní stav byl v průběhu transportu nestabilní a krátce po přistání musela být opět resuscitována. Přes veškerou péči se ani ji už nepodařilo zachránit," uvedl k nehodě u Činěvsi mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Obě auta se čelně střetla po 11:00. Příčinu srážky vyšetřuje policie. Ve vozech cestovali celkem čtyři lidé. Kromě dvou žen ještě dva muži, jeden z nich nebyl zraněný, druhého převezla sanitka s vážnými zraněními do pražské vinohradské nemocnice.

Nehoda u Vamberku se stala před 13:30, kdy v lese z nezjištěných příčin přejelo osobní auto do protisměru, kde se střelo z protijedoucím vozidlem. V autě, které přejelo do protisměru, cestovali dva lidé, kteří zraněním podlehli, v protijedoucím voze byli dva lidé, žena utrpěla lehké zranění. "Příčinu nehody vyšetřujeme," řekl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkoský.

Oběťmi byli žena středních let a přibližně třicetiletý muž. "Přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů oba zranění na místě svým vážným mnohočetným poraněním podlehli. Další zraněná žena byla s lehkými zraněními převezena k chirurgickému ošetření do rychnovské nemocnice," uvedl Novák.

Silnice I/11 je v místě tragické nehody uzavřená, policisté stanovili objízdné trasy. Podle předběžných odhadů při nehodě vznikla škoda za 150 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy