reklama
 
 

Muži chtěli přijít k penězům, tak si vymysleli loupež

10. 5. 2011 11:49
Jeden z mužů měl v trezoru převážet 665 tisíc, když ho přepadli

Rychnov nad Kněžnou - Způsob, jak snadno přijít k penězům, vymyslela dvojice mužů z Rychnovska. Policistům napovídali historku o loupežném přepadení.

Vše se mělo odehrát mezi Slatinou nad Zdobnicí a Rybnou nad Zdobnicí. Zaměstnanec firmy distribuující tabákové výrobky údajně převážel v trezoru 665 tisíc korun, když ho zastavila řidička černého auta a požádala ho pomoc s prasklou pneumatikou.

Třiatřicetiletý muž tedy vystoupil a od té doby už si nic nepamatoval.

"Probral se prý zhruba až za 20 minut s bolestmi hlavy, šel k nejbližšímu obydlí, kde požádal o pomoc a zavolal svému šéfovi," popsala policejní mluvčí Ivana Ježková. Jednatřicetiletý majitel firmy potom zkontaktoval policii. Ta na místě zajistila prázdný vypáčený trezor.

Řidič se v rychnovské nemocnici podrobil neurologickým vyšetřením, která však žádné zranění neprokázala.

Nejen tahle informace dovedla desetičlenný policejní tým k zjištění, že si muži vše vymysleli. Řidič několikrát měnil svou výpověď, nakonec však přiznal, jak se celá záležitost odehrála.

Se svým šéfem dojeli na místo přepadení každý svým autem, tam vypáčili trezor, v němž měla být hotovost, kterou měl však majitel už bezpečně uloženou doma. Pak stačilo jen zavolat policii.

Zatímco řidič pobýval v nemocnici, stihl jeho komplic utratit 220 tisíc. Zbytek však policii vydal a k činu se přiznal.

"Protože oba muži s vyšetřovatelem spolupracují, škodu chtějí nahradit a doposud neměli žádné problémy se zákonem, budou stíháni na svobodě," uvedla mluvčí. Za zpronevěru by do vězení mohli jít až na osm let.

autor: Markéta Šrajbrová | 10. 5. 2011 11:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama