Muž okradl zdravotní sestry z covidového oddělení v Náchodě. Policie žádá o pomoc

Policie pátrá po muži podezřelém z okradení zdravotních sester covidového oddělení jednotky intenzivní péče v nemocnici Náchod. Osm sester přišlo o peněženky s penězi, platebními kartami a osobními doklady. Škoda činí přes 10 tisíc korun.
Pátráme po muži, který úřadoval na Covid oddělení. Osm sester přišlo o peněženky s hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. | Video: Policie ČR

Muž podle kamerových záznamů na oddělení postupně zkoušel kliky místností, až narazil na sesternu. V ní chvíli pobyl a pak spěšně z oddělení odešel. Na chodbě byl nalezen batoh, který by měl patřit neznámému muži. Později ho podle policie zaznamenaly kamery na nádraží, kde před 19:30 nastoupil do vlaku jedoucího směrem na Choceň.

Muž podezřelý z okradení zdravotních sester v nemocnici v Náchodě.
Muž podezřelý z okradení zdravotních sester v nemocnici v Náchodě. | Foto: Policie ČR

Policisté případ kvalifikovali jako zločin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán vězením až na osm let.

Policie při pátrání po neznámém muži žádá veřejnost o pomoc. Své poznatky mohou lidé volat na linku 158.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicich s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy