Muž dostal epileptický záchvat a zřítil se z lanovky

Markéta Žižková
15. 3. 2012 12:38
Vrtulník ho po pádu ze čtyřmetrové výšky přepravil do liberecké nemocnice
Špindlerův Mlýn (ilustrační foto).
Špindlerův Mlýn (ilustrační foto). | Foto: Jan Langer

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Muž, který zřejmě dostal epileptický záchvat, spadl ve čtvrtek dopoledne z lanovky ve Špindlerově Mlýně.

Lyžař se zřítil z výšky asi čtyř metrů.

"Naši čtyři členové ihned vyjeli na místo nehody a zde se okamžitě pustili do vyšetření zraněného. Zjistili, že pravděpodobnou příčinou byl epileptický záchvat a po pádu následovalo asi desetiminutové bezvědomí," uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Záchranáři muže ošetřili, stabilizovali a umístili do takzvané vakuové matrace. Na místo přivolali i vrtulník z Liberce.

Muže transportoval do nemocnice vrtulník

"Členové horské služby poté muže na saních za sněžným skútrem šetrně převezli do areálu Sv. Petr, kde přistál vrtulník," popsal mluvčí horské služby Radek Zeman.

Vrtulník pak muže přepravil do liberecké nemocnice.

Náčelník horské služby také varoval, že by v těchto dnech měli být lyžaři obzvlášť opatrní. Horské hřebeny jsou podle něj pokryty ledovou vrstvou, na které se mohou lyžaři zranit. Horská služba pak podle něj může za těchto podmínek dojet k případu později než obvykle.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy