Muž dostal epileptický záchvat a zřítil se z lanovky

Markéta Žižková
15. 3. 2012 12:38
Vrtulník ho po pádu ze čtyřmetrové výšky přepravil do liberecké nemocnice
Špindlerův Mlýn (ilustrační foto).
Špindlerův Mlýn (ilustrační foto). | Foto: Jan Langer

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Muž, který zřejmě dostal epileptický záchvat, spadl ve čtvrtek dopoledne z lanovky ve Špindlerově Mlýně.

Lyžař se zřítil z výšky asi čtyř metrů.

"Naši čtyři členové ihned vyjeli na místo nehody a zde se okamžitě pustili do vyšetření zraněného. Zjistili, že pravděpodobnou příčinou byl epileptický záchvat a po pádu následovalo asi desetiminutové bezvědomí," uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Záchranáři muže ošetřili, stabilizovali a umístili do takzvané vakuové matrace. Na místo přivolali i vrtulník z Liberce.

Muže transportoval do nemocnice vrtulník

"Členové horské služby poté muže na saních za sněžným skútrem šetrně převezli do areálu Sv. Petr, kde přistál vrtulník," popsal mluvčí horské služby Radek Zeman.

Vrtulník pak muže přepravil do liberecké nemocnice.

Náčelník horské služby také varoval, že by v těchto dnech měli být lyžaři obzvlášť opatrní. Horské hřebeny jsou podle něj pokryty ledovou vrstvou, na které se mohou lyžaři zranit. Horská služba pak podle něj může za těchto podmínek dojet k případu později než obvykle.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy