Mladík chtěl zavraždit kadeřnici, odsedí si 16 let

ČTK ČTK
9. 1. 2014 14:38
Svou vinu znovu popřel, podle svých slov se chtěl pouze nechat ostříhat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hradec Králové - Hradecký krajský soud ve čtvrtek poslal na 16 let do vězení Lukáše Nečesaného, který se podle obžaloby pokusil v Hořicích na Jičínsku zavraždit kadeřnici. Obžalovaný u soudu vinu popřel, verdikt dosud není pravomocný.

Soud jednadvacetiletému mladíkovi také uložil uhradit poškozené zhruba 80 000 korun a zdravotní pojišťovně 235 000 korun. Soud také rozhodl o tom, že Nečesaný zůstane ve vazbě. Podle předsedy senátu Jiřího Vacka měl obžalovaný k útoku zištný motiv.

Vynesení rozsudku sledovalo přímo v soudní síni několik příbuzných obžalovaného, někteří z nich při odchodu volali, aby se členové senátu styděli.

Podle spisu mladík ženu napadl loni 21. února v její provozovně těsně před zavírací hodinou. Kadeřnici rozpůleným polenem šestkrát udeřil do hlavy a ukradl ji doklady a více než 10 000 korun z tržby a peněženky.

Vážně poraněnou ženu našel později její syn, život ji zachránili lékaři hradecké nemocnice.

Nečesaný ve své výpovědi uvedl, že se chtěl v kadeřnictví ostříhat, kadeřnice mu však řekla, že už končí, a proto odešel. "Je mi líto, co se poškozené stalo. Ten, kdo ji to udělal, by měl být potrestán," řekl jednadvacetiletý obžalovaný.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová novinářům řekla, že podstatným důkazem v celém případu byla výpověď poškozené. "Dalším důležitým důkazem byly svědecké výpovědi svědků, kteří sledovali pohyb kolem kadeřnictví. Důležité byly také pachové stopy zjištěné na místech, o kterých obžalovaný tvrdí, že na nich nebyl," řekla Faltusová.

Obhájce zpochybnil většinu důkazů

Naopak obhajoba s verdiktem hradeckého soudu nesouhlasí a proti rozsudku se odvolala. "Podle našeho názoru nebylo v žádném případě prokázáno, že by se tohoto jednání dopustil," řekl jeden z Nečesaného obhájců Vlastimil Rampula.

Obhájci během závěrečných řečí zpochybnili většinu důkazů. "Například co se týče pachových stop, došlo podle nás k pochybení při jejich sběru a následné vyhodnocení není možné brát jako způsobilé pro uznání viny," řekl Rampula.

Ten například také tvrdí, že na oblečení útočníka by musely být stopy krve napadené ženy. Žádné takové se však na Nečesaného oblečení nenašly.

Otec obžalovaného Luděk Nečesaný novinářům řekl, že policisté v celém případu odvedli velmi zvláštní práci. "Hovoří se o různých věcech, stále nedokážeme pochopit, proč policisté nevyšetřovali jiné linie, koho chránili. Věříme, že vrchní soud bude posuzovat důkazy mnohem lépe a mnohem racionálněji," řekl Nečesaný, který tvrdí, že proti jeho synovi v tuto chvíli nejsou žádné důkazy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy