Mezi Hradcem a Poděbrady nepojedou do konce srpna vlaky

Michal Kalina
22. 8. 2011 14:29
České dráhy zavedly v místě uzavírky náhradní autobusovou dopravu
Rychlíky pojedou z Hradce do Pardubic, kde mohou lidé přestoupit na pravidelné spoje.
Rychlíky pojedou z Hradce do Pardubic, kde mohou lidé přestoupit na pravidelné spoje. | Foto: České dráhy

Hradec Králové/Poděbrady - Na trati mezi Hradcem Králové a Poděbrady začíná rozsáhlá desetidenní výluka na železnici. Vlaky nahradí do konce srpna autobusová doprava.

Správa železniční dopravní cesty opravuje úseky mezi Poděbrady a Velkým Osekem, Chlumcem nad Cidlinou a Hradcem. Práce zahájí 22. srpna ve 13. hodin a skončí 31. srpna.

Společnost bude renovovat hlavně výhybky a koleje. V Chlumci navíc zrekonstruuje železniční přejezd a vymění některé stožáry.

"Mezi Hradcem Králové a Poděbrady pojedou vždy dvě linky autobusů. První, označená jako Ex, nebude po trase nikde zastavovat a bude určena cestujícím, kteří pokračují vlakovými soupravami dále do Prahy nebo do Trutnova," informoval Roman Moravčík z Českých drah.

Rychlíky na Prahu nyní pojedou z Hradce do Pardubic, kde mohou lidé přestoupit na pravidelné spoje.

"Druhá linka, označená písmenem R, bude sloužit cestujícím, kteří pojedou do Chlumce nad Cidlinou," dodal Moravčík. Mezi Chlumcem a Velkým Osekem vypraví dráhy linku Sp.

Všechny autobusové spoje budou odjíždět o něco dříve, než jezdí obvyklé vlaky. Dráhy musí výrazně omezit přepravu jízdních kol, více než dvě jsou cestující povinni předem hlásit. Stejně tak je nutné předem domluvit dopravu handicapovaných.

 

Právě se děje

Další zprávy