Mezi Hradcem a Poděbrady nepojedou do konce srpna vlaky

Michal Kalina
22. 8. 2011 14:29
České dráhy zavedly v místě uzavírky náhradní autobusovou dopravu
Rychlíky pojedou z Hradce do Pardubic, kde mohou lidé přestoupit na pravidelné spoje.
Rychlíky pojedou z Hradce do Pardubic, kde mohou lidé přestoupit na pravidelné spoje. | Foto: České dráhy

Hradec Králové/Poděbrady - Na trati mezi Hradcem Králové a Poděbrady začíná rozsáhlá desetidenní výluka na železnici. Vlaky nahradí do konce srpna autobusová doprava.

Správa železniční dopravní cesty opravuje úseky mezi Poděbrady a Velkým Osekem, Chlumcem nad Cidlinou a Hradcem. Práce zahájí 22. srpna ve 13. hodin a skončí 31. srpna.

Společnost bude renovovat hlavně výhybky a koleje. V Chlumci navíc zrekonstruuje železniční přejezd a vymění některé stožáry.

"Mezi Hradcem Králové a Poděbrady pojedou vždy dvě linky autobusů. První, označená jako Ex, nebude po trase nikde zastavovat a bude určena cestujícím, kteří pokračují vlakovými soupravami dále do Prahy nebo do Trutnova," informoval Roman Moravčík z Českých drah.

Rychlíky na Prahu nyní pojedou z Hradce do Pardubic, kde mohou lidé přestoupit na pravidelné spoje.

"Druhá linka, označená písmenem R, bude sloužit cestujícím, kteří pojedou do Chlumce nad Cidlinou," dodal Moravčík. Mezi Chlumcem a Velkým Osekem vypraví dráhy linku Sp.

Všechny autobusové spoje budou odjíždět o něco dříve, než jezdí obvyklé vlaky. Dráhy musí výrazně omezit přepravu jízdních kol, více než dvě jsou cestující povinni předem hlásit. Stejně tak je nutné předem domluvit dopravu handicapovaných.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy