Máme malé tržby, žehrají na počasí vedoucí koupališť

Domácí ČTK Domácí, ČTK
15. 7. 2011 6:12
S návštěvností jsme v porovnání s loňskem pozadu, shodují se
Koupaliště Flošna prošlo rekonstrukcí a přichystalo sezonu plnou novinek. Smělé plány zatím brzdí počasí.
Koupaliště Flošna prošlo rekonstrukcí a přichystalo sezonu plnou novinek. Smělé plány zatím brzdí počasí. | Foto: Magistrát města Hradec Králové

Hradec Králové - Provozovatelé koupališť v hradeckém kraji si stěžují na špatné počasí, které lidi odrazuje od vodních radovánek. "S návštěvností jsme v porovnání s loňskem pozadu. Teplých dnů bylo letos velmi málo, navíc často pršelo," řekl ve čtvrtek například vedoucí královéhradeckého koupaliště Flošna Jan Konvalinka.

Koupaliště kvůli špatnému počasí muselo už několikrát odložit letošní novinku, kterou bude noční koupání. Poprvé by se mělo konat v pátek 15. července od 22:00 zhruba do půlnoci. "Pokud nebude přímo pršet, tak ho uspořádáme," řekl Konvalinka.

Nově opravená Flošna láká rovněž na potápění s dýchacím přístrojem či aquazorbing, tedy pohyb v nafukovací kouli po hladině. Návštěvníci si rovněž mohou ve vodě zacvičit zumbu či aquaaerobik.

... a ke všemu ještě sinice

Tradičním nepřítelem vodních radovánek jsou na přírodních koupalištích i sinice. Po koupání na Oborském rybníku v Jinolicích na Jičínsku a u autokempinku na Rozkoši na Náchodsku doporučují hygienici osprchování pitnou vodou.

Například na Rozkoši je zvýšený výskyt sinic a snížená průhlednost vody. Informovala o tom mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Další rozbory hygieniků prokázaly, že voda je ke koupání vhodná například na Stříbrném rybníku v Hradci Králové, Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem či na koupališti Dolce u Trutnova, kde je snížená průhlednost.

 

Právě se děje

před 12 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy