Lupič se pokusil zavraždit kadeřnici, policie ho hledá

ČTK ČTK
22. 2. 2013 19:59
Záchranáři ženu s vážným zraněním hlavy převezli do nemocnice
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hořice - V Hořicích na Jičínsku se neznámý pachatel ve čtvrtek pokusil zavraždit třiapadesátiletou kadeřnici.

Záchranáři ženu s vážným zraněním hlavy převezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Po útočníkovi, který šel do pánského kadeřnictví zřejmě loupit, policie pátrá. Jako důležitého svědka policie hledá asi desetiletého chlapce, který byl v kadeřnictví zřejmě krátce před činem. Řekla to mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Pachatel na ženu v jejím malém kadeřnictví v ulici Pod Lipou zaútočil zřejmě kolem 17:00. "Zranění hlavy nasvědčují cizímu zavinění a po ohledání místa činu kriminalisté zjistili, že by mohl mít útok i loupežný motiv," uvedla Ježková.

Zraněnou ženu našel její syn v době, kdy provozovna byla již zavřená. Žena ležela v tratolišti krve.

Významné svědectví by policii podle Ježkové mohl poskytnout asi desetiletý chlapec, který asi v 16:45 z kadeřnictví odcházel. "Měl na ježka ostříhané špinavě blonďaté vlasy. Na sobě měl modrou bundu a černé kalhoty," uvedla.

Chlapec z kadeřnictví odešel směrem ke kostelu, odkud prý kadeřnictví pozoroval v době, kdy do provozovny vcházel zatím neznámý muž. "Vyzýváme chlapce a jeho rodiče, aby se přihlásili policii," uvedla mluvčí.

Kriminalisté žádají veřejnost, aby svědectví k čemukoliv podezřelému v okolí kadeřnictví ve čtvrtečních odpoledních hodinách sdělili na linku 158 či hořickému oddělení policie.

"Zároveň prosíme všechny zákazníky, kteří ve čtvrtek od 14:00 do zavření provozovny byli v kadeřnictví, aby se policii přihlásili," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy