Lupič se pokusil zavraždit kadeřnici, policie ho hledá

ČTK ČTK
22. 2. 2013 19:59
Záchranáři ženu s vážným zraněním hlavy převezli do nemocnice
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hořice - V Hořicích na Jičínsku se neznámý pachatel ve čtvrtek pokusil zavraždit třiapadesátiletou kadeřnici.

Záchranáři ženu s vážným zraněním hlavy převezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Po útočníkovi, který šel do pánského kadeřnictví zřejmě loupit, policie pátrá. Jako důležitého svědka policie hledá asi desetiletého chlapce, který byl v kadeřnictví zřejmě krátce před činem. Řekla to mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Pachatel na ženu v jejím malém kadeřnictví v ulici Pod Lipou zaútočil zřejmě kolem 17:00. "Zranění hlavy nasvědčují cizímu zavinění a po ohledání místa činu kriminalisté zjistili, že by mohl mít útok i loupežný motiv," uvedla Ježková.

Zraněnou ženu našel její syn v době, kdy provozovna byla již zavřená. Žena ležela v tratolišti krve.

Významné svědectví by policii podle Ježkové mohl poskytnout asi desetiletý chlapec, který asi v 16:45 z kadeřnictví odcházel. "Měl na ježka ostříhané špinavě blonďaté vlasy. Na sobě měl modrou bundu a černé kalhoty," uvedla.

Chlapec z kadeřnictví odešel směrem ke kostelu, odkud prý kadeřnictví pozoroval v době, kdy do provozovny vcházel zatím neznámý muž. "Vyzýváme chlapce a jeho rodiče, aby se přihlásili policii," uvedla mluvčí.

Kriminalisté žádají veřejnost, aby svědectví k čemukoliv podezřelému v okolí kadeřnictví ve čtvrtečních odpoledních hodinách sdělili na linku 158 či hořickému oddělení policie.

"Zároveň prosíme všechny zákazníky, kteří ve čtvrtek od 14:00 do zavření provozovny byli v kadeřnictví, aby se policii přihlásili," uvedla mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy