Lidovce na východě Čech povede do voleb šéf Bělobrádek

ČTK ČTK
2. 9. 2013 13:21
Kandidátku ještě musí v úterý schválit celostátní výbor strany
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. | Foto: Jan Langer

Hradec Králové - V čele kandidátky KDU-ČSL pro předčasné volby v Královéhradeckém kraji jsou předseda strany Pavel Bělobrádek, náměstkyně hradeckého primátora Anna Maclová a krajský předseda lidovců a primář náchodské nemocnice Jiří Veselý.

V pondělí to řekl Veselý. Bělobrádek byl jako lídr určen již dříve, pořadí na dalších místech hradečtí lidovci stanovili v minulých dnech. Kandidátku ještě musí v úterý schválit celostátní výbor strany.

Na čtvrtém místě kandidátky jde za lidovce do voleb předseda kontrolního výboru krajského zastupitelstva Vladimír Derner, na pátém je ředitelka diecézního centra pro seniory hradeckého biskupství Veronika Čepelková.

Na kandidátce také figurují například místostarosta Jičína Petr Hamáček, ředitel diecézní charity Jiří Stejskal, starosta Hostinného Karel Klíma či ředitel hradeckého biskupského gymnázia Jiří Vojáček.

V Královéhradeckém kraji už schválili svou kandidátku sociální demokraté, které do sněmovních voleb povede poslankyně Hana Orgoníková. Krajskou jedničkou KSČM bude poslankyně Soňa Marková.

Lídrem TOP 09 bude poslanec a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger. Na kandidátce Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) se objeví zpěvák Daniel Hůlka, orgány strany ale ještě neurčily, na jakém bude místě. Další strany své kandidátky ještě neschválily.

Ve sněmovních volbách v květnu 2010 v hradeckém kraji vyhrála ODS se ziskem 20,12 procenta hlasů. Pro druhou v pořadí ČSSD se rozhodlo 19,87 procenta volících. Třetí příčka patřila TOP 09, kterou volilo 19,24 procenta lidí.

Čtvrtou pozici obsadily Věci veřejné, které získaly 12,25 procenta hlasů. Na pátém místě skončila KSČM, která dostala 10,65 procenta hlasů. Ostatní strany v regionu nepřekročily pětiprocentní hranici.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy