Krkonoše a Orlické hory zaplnili lyžaři

ČTK ČTK
30. 12. 2014 12:37
Lyžaři v Krkonoších si na lanovku počkají klidně i 30 minut.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Hochficht.at

Janské Lázně (Trutnovsko) - Hlavní střediska východních Krkonoš a Orlických hor nabízejí díky trvajícím silným mrazům a umělému zasněžování stále lepší podmínky k lyžování.

Závěr roku přijely do hor strávit desítky tisíc lidí. Tomu odpovídají i fronty u vleků a lanovek, které jdou ve špičkách do desítek minut. Menší areály bez silných zasněžovacích systémů zatím mají omezený provoz.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou mají lyžaři k dispozici přes 24 kilometrů sjezdových tratí. "Všechny páteřní sjezdovky a hlavní přepravní zařízení jsou v provozu. Denně u nás lyžuje devět až deset tisíc lidí," řekl ČTK šéf SkiResortu Petr Hynek.

Na kabinovou lanovku na Černou horu se ve špičkách čeká až 30 minut, u ostatních lanovek a vleků deset až 15. SkiResort nabízí i lyžování ve střediscích Černý Důl, Svoboda nad Úpou a Velká Úpa. Večerní lyžování je v provozu na sjezdovkách Javor v Peci a Protěž na Černé hoře. Pro běžkaře je v okolí Černé a Světlé hory upraveno asi 40 kilometrů tratí.

Dražší skipasy ve Špindlerově Mlýně

Ve Špindlerově Mlýně je otevřeno přes 11 kilometrů sjezdovek, čtyři lanovky ve Svatém Petru a na Medvědíně jsou v provozu. Od středy pojede také lanovka Labská se sjezdovkou a otevře se i sjezdovka Hromovka a spodní část červené sjezdovky ve Svatém Petru.

Od středy do 4. ledna bude ve Špindlerově Mlýně platit ceník vánoční "supersezony", kdy jednodenní skipas pro dospělého bude za 850 korun místo nynějších 750.

Středisko Kněžický vrch u Vrchlabí má v provozu dvě lanovky a vlek a otevřeno přes pět kilometrů sjezdových tratí. V areálu Herlíkovice - Bubákov bude od středy spuštěn i lyžařský vlek Žalý a rozjede se lanovka a vlek na Bubákově. V Mladých Bukách se zatím jezdí na jedné sjezdovce. V Malé Úpě je v provozu hlavní sjezdovka Pomezky a areál U Kostela.

V Říčkách v Orlických horách se jezdí na červené a modré sjezdovce. "Všechna zasněžovací technika je přesunuta na černou sjezdovku. Rádi bychom ji uvedli do provozu 1. ledna. Díky mrazům nabízejí dvě otevřené sjezdovky skvělé lyžování. Od pondělí je v provozu výukový prostor lyžařské školy U smrku včetně dětského vleku," uvedli vlekaři z Říček. V sousedním Deštném se jezdí na turistické sjezdovce.

Na hřebenech Krkonoš bylo dnes dopoledne kolem minus 13 stupňů Celsia, v nejvyšších partiích hor je zhruba 30 centimetrů sněhu. V lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší stupeň lavinového nebezpečí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy