Kraj zruší v opočenské nemocnici chirurgii i ARO

Petr Jemelka Petr Jemelka
9. 9. 2010 13:35
Lůžkové oddělení prý bylo ztrátové a nesplňovalo hygienické normy, vysvětlují radní
Foto: HZS Královehradeckého kraje

Opočno - Nemocnice v Opočně na Rychnovsku omezí své služby. Krajští zastupitelé rozhodli, že uzavřou lůžkovou část chirurgie a anesteticko-resuscitační oddělení.

"Lůžkové oddělení bylo nejvíce ztrátové, málo využívané a jeho operační sály nesplňovaly příslušné hygienické normy," vysvětlila radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková.

"Náročnější chirurgické zákroky již od konce června převzala náchodská a rychnovská nemocnice. Zaměstnanci lůžkového oddělení chirurgie našli práci v opočenské nemocnici či v mateřské oblastní nemocnici v Náchodě," dodala.

S největší pravděpodobností nejde o poslední změny, které opočenskou nemocnici čekají. Kraj, který nemocnici provozuje, ale prozatím nebude omezovat péči na dalších odděleních.

Stejně tak zůstane v městě i stanoviště rychlé záchranné služby.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy