Kraj zruší v opočenské nemocnici chirurgii i ARO

Petr Jemelka Petr Jemelka
9. 9. 2010 13:35
Lůžkové oddělení prý bylo ztrátové a nesplňovalo hygienické normy, vysvětlují radní
Foto: HZS Královehradeckého kraje

Opočno - Nemocnice v Opočně na Rychnovsku omezí své služby. Krajští zastupitelé rozhodli, že uzavřou lůžkovou část chirurgie a anesteticko-resuscitační oddělení.

"Lůžkové oddělení bylo nejvíce ztrátové, málo využívané a jeho operační sály nesplňovaly příslušné hygienické normy," vysvětlila radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková.

"Náročnější chirurgické zákroky již od konce června převzala náchodská a rychnovská nemocnice. Zaměstnanci lůžkového oddělení chirurgie našli práci v opočenské nemocnici či v mateřské oblastní nemocnici v Náchodě," dodala.

S největší pravděpodobností nejde o poslední změny, které opočenskou nemocnici čekají. Kraj, který nemocnici provozuje, ale prozatím nebude omezovat péči na dalších odděleních.

Stejně tak zůstane v městě i stanoviště rychlé záchranné služby.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy