Kamiony klouzaly na ledu, Rychnovsko vyhlásilo kalamitu

Markéta Žižková
7. 1. 2011 9:41
Odpoledne má přijít oteplení a s ním i možné rozlití řek

Rychnov - Několik silnic nižších tříd na Rychnovsku je kvůli ledovce nesjízdných.

Kraj proto vyhlásil v regionu kalamitní stav, který bude platit přinejmenším do pátečního odpoledne.

"Na ledem pokrytých svazích horských silnic se některé kamiony nebyly schopné vůbec udržet," popsal situaci mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Ledovka, před níž už počátkem týdne varovali meteorologové, trápí nejen Královehradecký kraj, ale i zbytek republiky. Denní teploty se totiž pohybují nad nulou a sníh začíná tát, během noci pak znovu namrzá. Meteorologové tak prodloužili až do pondělí výstrahu před náledím.

Nejhůře jsou na tom zřejmě střední a východní Čechy, Mladá Boleslav rovněž vyhlásila kalamitní stav.

S ledovkou a mlhou se ale potýká i Karlovarský kraj.

Zatímco v minulých dnech se denní teplota pohybovala pod bodem mrazu, odpoledne by se měla vyšplhat až k 8 stupňům Celsia. To může pro změnu zvednout hladiny řek.

 

Právě se děje

před 33 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy