Kamiony klouzaly na ledu, Rychnovsko vyhlásilo kalamitu

Markéta Žižková
7. 1. 2011 9:41
Odpoledne má přijít oteplení a s ním i možné rozlití řek

Rychnov - Několik silnic nižších tříd na Rychnovsku je kvůli ledovce nesjízdných.

Kraj proto vyhlásil v regionu kalamitní stav, který bude platit přinejmenším do pátečního odpoledne.

"Na ledem pokrytých svazích horských silnic se některé kamiony nebyly schopné vůbec udržet," popsal situaci mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Ledovka, před níž už počátkem týdne varovali meteorologové, trápí nejen Královehradecký kraj, ale i zbytek republiky. Denní teploty se totiž pohybují nad nulou a sníh začíná tát, během noci pak znovu namrzá. Meteorologové tak prodloužili až do pondělí výstrahu před náledím.

Nejhůře jsou na tom zřejmě střední a východní Čechy, Mladá Boleslav rovněž vyhlásila kalamitní stav.

S ledovkou a mlhou se ale potýká i Karlovarský kraj.

Zatímco v minulých dnech se denní teplota pohybovala pod bodem mrazu, odpoledne by se měla vyšplhat až k 8 stupňům Celsia. To může pro změnu zvednout hladiny řek.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy