Jičín přestěhuje úředníky za desítky milionů do nového

ČTK ČTK
26. 2. 2013 14:57
Do bývalého sídla okresu se po úřednících města nastěhuje finanční úřad
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vilém Bílek

Jičín - Začátkem března lidé v sedmnáctitisícovém Jičíně najdou několik odborů městského úřadu v nové budově zvané Aris.

Radnice je tam mezi 28. únorem až 4. březnem přestěhuje z pronajatých prostor státní budovy bývalého okresního úřadu v Havlíčkově ulici.

V budově bývalého okresu, kterou město musí opustit, je zatím přes 60 úředníků radnice. Informovala o tom mluvčí města Magdaléna Doležalová. Projekt stěhování úředníků přijde na desítky milionů korun.

"Všechny stěhované odbory budou mít omezený provoz a nebude možné žádosti občanů vyřizovat. Prosíme občany, aby ponechali vyřízení svých žádostí na dobu po 4. březnu," uvedla mluvčí.

Lidé se po dobu stěhování musejí připravit na to, že při stěhování nepůjdou telefony dotčených odborů ani počítače, takže spojení s úředníky bude omezené.

Radnice budovu Arisu koupila od soukromého vlastníka v roce 2008 za 45 milionů korun, z nichž 90 procent zaplatila dotací od státu.

Nákladem asi 25 milionů korun radnice objekt Aris letos přebuduje pro potřeby úřadu. Současně to představuje největší letošní investici města.

Hlavní sídlo úřadu a nejvyšší vedení radnice bude dál v budově města na Žižkově náměstí. Po přestěhování úředníků do Arisu bude mít město všechny úředníky ve dvou vlastních objektech.

Stěhovat se bude i finanční úřad

Do bývalého sídla okresu se po úřednících města nastěhuje finanční úřad, který zatím sídlí v nevyhovujících prostorách jičínského městského zámku.

Do Arisu se na přelomu března a dubna z budovy okresu přestěhují městský odbor správních agend, odbor dopravy, odbor školství a oddělení silničního hospodářství odboru dopravy.

Současně se do Arisu z budovy na Žižkově náměstí přestěhuje i živnostenský úřad. Na jeho místo se z budovy okresu přestěhuje oddělení památkové péče.

Ve druhé fázi stěhování, zřejmě v červnu, se do Arisu z budovy okresu přestěhuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví a ze Žižkova náměstí odbor územního plánování a rozvoje města.

Zatím město do jednoho patra Arisu po částečných opravách v lednu 2011 nastěhovalo odbory životního prostředí, kultury a cestovního ruchu.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V části Čech se bude v noci a v sobotu při dešti tvořit ledovka

V části Čech se bude v noci a sobotu tvořit při mrznoucím dešti ledovka, varují meteorologové. Upozornění na ledovku se týká Prahy, Středočeského, Jihočeského a Ústeckého kraje a dále částí Libereckého kraje (Českolipsko, Novoborsko) a Vysočiny (Pacovsko, Pelhřimovsko) a platí od sobotních 1:00 do 14:00. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. 

Další zprávy