Havel do Trutnova nepřijel, diváky pozdravil po mobilu

ČTK ČTK
20. 8. 2011 23:02
Exprezident bývá pravidelným návštěvníkem Open Air Music Festivalu Trutnov
Foto: Ondřej Besperát

Trutnov - Bývalý prezident Václav Havel, který je pravidelným návštěvníkem Open Air Music Festivalu Trutnov, letos nepřijel.

Publikum alespoň telefonicky pozdravil při vystoupení kapely The Plastic People of the Universe.

Organizátoři nejstarší české rockové přehlídky pod širým nebem mu zavolali po Půlnoční myši, úvodní písni vystoupení kapely.

Na dotaz pořadatelů Havel odpověděl: "Děkuju, mám se dobře. Mrzí mě, že nejsem přítomen na festivalu v Trutnově, kam tradičně chodívám, ale mám dva vážné důvody proč jsem nepřítomen," řekl Havel v telefonátu, který pořadatelé přes reproduktory přenášeli do auditoria festivalu.

První důvod, který Havel jmenoval, je, že je nemocen, za druhý důvod označil, že je nehrajícím členem skupiny Plastic People, což mu připadá ponižující.

"Nicméně já využívám této naší zvláštní komunikace k tomu, abych popřál všem přítomným hezký večer, abych popřál bezvadné umělecké zážitky, abych popřál dobrou přátelskou atmosféru pospolitosti, která tento festival vždycky doprovázela. "Ahoj! Ahoj!" znělo areálem, který zaplnily tisíce lidí.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Löw se rozloučí s německou reprezentací už po Euru

Trenér Joachim Löw po letním mistrovství Evropy skončí u německé fotbalové reprezentace, s kterou v roce 2014 získal titul na světovém šampionátu. O jeho chystaném odchodu dnes informoval německý svaz, s kterým měl jednašedesátiletý kouč smlouvu až do mistrovství světa v Kataru v příštím roce. Požádal však o její předčasné ukončení.

"Rozhodl jsem se k tomuto kroku zcela uváženě, plný pýchy a ohromné vděčnosti, zároveň mám ale pořád obrovskou motivaci před nadcházejícím Eurem," uvedl Löw v prohlášení.

Další zprávy