FC Hradec Králové hrozí trest za překročení kapacity

Domácí ČTK Domácí, ČTK
17. 9. 2010 7:19
Povolená kapacita stadionu je 6000 lidí. Na pražských týmech jich bylo 2x tolik
Fotbalisté FC Hradec Králové
Fotbalisté FC Hradec Králové | Foto: Aktuálně.cz, fchk.cz

Praha - Klubu 1. fotbalové ligy FC Hradec Králové hrozí trest za překročení povolené kapacity stadionu. Disciplinární komise kvůli tomu zahájila s ligovým nováčkem řízení.

Na tribunách s kapacitou 6000 diváků bylo při zápasech proti Spartě a Slavii podle odhadů až dvojnásobné množství lidí.

Generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl se však po zápase se Slávií v rozhovoru pro zpravodajský server Idnes bránil: "My jsme dostali od Policie České republiky za úkol, že když jich před branami bude hodně, tak je tam pustit, i když to překročí stanovenou kapacitu. Hlavně jim v žádném případě neoznamovat, že je tam nepustíme."

V opačném případě by se prý sportovní příznivci snažili dovnitř dostat násilím, popřípadě by mohli podnikat útoky na město.

Utkáním Hradce se Slavií Praha v osmém ligovém kole se bude zabývat disciplinárka rovněž kvůli výtržnostem hostujících fanoušků.

Ti házeli dýmovnice na plochu, do svého sektoru i sektoru domácích. Nedoutnaly jen dýmovnice ale i konflikt slávistických fans s pořadateli a s domácími diváky. Ten se však podařilo pořadatelské službě včas uhasit.

Spekulace, že za napjatou atmosféru může mimo jiné i výrazné překročení povolené kapacity, však Jukl odmítá.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy