Dvůr Králové je v exekuci. Město málo platilo čističce

ČTK ČTK
23. 8. 2012 6:49
Podle města nemá firma na peníze nárok, protože čistírnu odpadních vod už neprovozuje
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Dvůr Králové nad Labem - Soud nařídil tři exekuce na Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku.

Žalobu na město podal bývalý provozovatel čistírny odpadních vod, který s městem vede dlouhodobý spor o cenu za služby. O uvalení exekucí informovala Česká televize.

Podle ČT se společnost WWTP DKNL domáhá doplatků záloh na čištění v celkové výši pět milionů korun. Radnice však tvrdí, že firma na peníze nemá nárok, protože čistírnu již neprovozuje, a podalo návrh na odklad exekuce.

Katastr nemovitostí podle ČT exekuci zatím nezapsal a majetek města neblokuje, v usnesení soudu však stojí, že město od obdržení zásilky nesmí s majetkem nakládat.

Firma WWTP DKNL kvůli sporu o ceny s královédvorskou radnicí na začátku února nechala 56 hodin téct do řeky splašky z šestnáctitisícového města. Ředitel společnosti WWTP DNKL Aleš Morávek se k exekucím zatím nevyjádřil, prý je na dovolené.

Od dubna je novým provozovatelem čističky, kterou vlastní společnost Evorado Import, společnost LITAVE.

Firma WWTP DKNL tvrdila, že měsíční náklady na čistění odpadních vod činí bez zisku asi 3,5 milionu korun, od města firma dostává 1,67 milionu korun měsíčně.

Firmě tak údajně vznikl za poslední roky deficit přes 100 milionů korun, město však více platit nehodlá a hájí se tím, že nezná kalkulaci ceny.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy