Dvouletý chlapec se topil na Rychnovsku v bazénu

ČTK ČTK
25. 7. 2011 12:30
Dítěti zachránili život členové horské služby

Deštné v Orlických horách - Dvouletý chlapec se v neděli večer topil v bazénu v Deštném v Orlických horách na Rychnovsku.

Hocha zachránili členové horské služby, kteří jej oživili. Poté jej předali záchranářům.

"Kolem šesté hodiny večer jsme vyjížděli k případu dítěte v bezvědomí. Chlapec nedýchal, nejevil srdeční činnost a nereagoval. Okamžitě jsme zahájili resuscitaci a pokračovali jsme v ní až do příletu vrtulníku letecké záchranné služby. Dítě jsme předávali živé," uvedl náčelník Horské služby v Orlických horách Josef Šifra.

Případy tonoucích malých dětí každoročně končí v několika případech tragicky, například ve středu 6. července se utopilo dvouleté dítě v zahradním jezírku na Jesenicku.

Podobný případ se stal letos v únoru v Záboří nad Labem na Kutnohorsku. Do zahradního jezírka tam spadl dvouletý chlapec. Ani jemu už záchranáři nedokázali pomoci.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy