Dvojice nabízela kopie programů a filmů za miliony

ČTK ČTK
19. 8. 2011 10:52
V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na pět let
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Hradec Králové - Policie obvinila dva muže z takzvaného softwarového pirátství. Podle kriminalistů nabízeli kopie programů, knih a filmů ve velkém.

"Zástupci majitelů autorských práv vyčíslili hodnotu nabízených děl v řádech milionů korun, informovala mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na pět let, případně propadnutí věci," uvedla mluvčí.

Muži v letech 2005 až 2010 údajně neoprávněně nabízeli velkému okruhu zájemců kopie počítačových programů, filmů a elektronických knih.

Policie dvaatřicetiletého muže z Prahy a devětatřicetiletého muže z Hradecka obvinila ze spáchání přečinu porušení autorských práv. Vyšetřovatel již odeslal na státní zastupitelství návrh na podání obžaloby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy