Úředníci nechali ve Špindlerově Mlýně postavit apartmány. Investor vydělal miliony, jim hrozí vězení

ČTK ČTK
5. 5. 2016 10:56
Dva úředníci, kteří ve Špindlerově Mlýně umožnili, aby v rozporu se stavebním plánem firma postavila apartmánový komplex, jsou obviněni. Dvojici hrozí za spáchání přečinu maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, za který jim v případě odsouzení hrozí až pět let vězení. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě. Investor se díky úředníkům, kteří umožnili postavit budovy větší, obohatil o 14,2 milionu korun.
Špindlerův Mlýn.
Špindlerův Mlýn. | Foto: Vojtěch Marek

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Policisté obvinili dva úředníky, kteří v rozporu s územním plánem Špindlerova Mlýna umožnili firmě v horském středisku vybudovat apartmánový komplex. Díky tomu získal investor vyšší zhodnocení nemovitosti při prodeji o 14,2 milionu korun.

Podle policie sedmatřicetiletý bývalý vedoucí odboru výstavby ve Špindlerově Mlýně protizákonným postupem povolil výstavbu dvou domů v lokalitě Medvědín na místě, které bylo určené pro zástavbu samostatnými rodinnými domy. Podle územního plánu měly mít maximálně dvě nadzemní podlaží a tři bytové jednotky.

"Vedoucí odboru výstavby vydal územní rozhodnutí a stavební povolení na rodinné domy, u kterých bylo zřejmé, že půdorysná plocha každého je o 75 metrů čtverečních větší, než povoluje územní plán města," uvedla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková. Navíc investor po vydání stavebního povolení nechal pozměnit projektovou dokumentaci a na místě začal stavět dva propojené pětipodlažní bytové domy, každý se čtyřmi bytovými jednotkami a dalšími prostory. Tyto změny úředník povolil provést jako změny staveb před dokončením.

Policie obvinila také dvaapadesátiletou úředníci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, ke kterému účastníci řízení podali stížnosti na postup investora. "Obviněná referentka tohoto úřadu nezákonná rozhodnutí stavebního úřadu Špindlerův Mlýn nijak nepřezkoumala a o těchto podnětech nerozhodla. V důsledku toho byly stavby povoleny do užívání a stavebník získal uvedený finanční prospěch přes 14 milionů korun," dodala mluvčí.

Policie oba obvinila ze spáchání přečinu maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, za který jim v případě odsouzení hrozí až pět let vězení. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odchovanec Villarrealu Pedrito bude hrát za Zlín

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podle klubového webu podepsal s dvanáctým mužstvem tabulky smlouvu na dva a půl roku.

"Je to mladý, kreativní hráč, který prošel mládežnickou akademií Villarrealu. Slibujeme si od něho, že naší hře přinese myšlenku a tvořivost v útočné fázi," řekl generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Martínez si za A-tým Villarrealu zahrál pouze jednou v roce 2017 v Evropské lize. Po angažmá v třetiligovém celku UD Logroňés odešel loni v létě na Slovensko. Podzimní část aktuální sezony odehrál za Michalovce.

Po obránci Dominiku Simerském a útočníkovi Davisu Ikaunieksovi je Martínez třetí zimní posilou "Ševců".

Zdroj: ČTK
Další zprávy