Dva cizinci se v Krkonoších ukryli na stromě před medvědem. Byl to ale jelen v říji

Domácí Domácí
24. 9. 2018 11:59
K incidentu došlo v sobotu večer nedaleko Pece pod Sněžkou v příkrých svazích pod Modrým dolem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Trutnovsko - Dva cizinci v Krkonoších více než dvě hodiny seděli na stromě, protože se cítili být ohroženi medvědem. Policii zalarmovali v sobotu krátce před 20 hodinou.

"Na místo byla proto vyslána hlídka z místního obvodního oddělení, která ve spolupráci s horskou službou a myslivcem vyrazila na místo události," upřesnila policejní mluvčí Lenka Burýšková s tím, že turisté se nacházeli v příkrých svazích pod Modrým dolem.

Přestože se dvojice nacházela v těžce přístupném terénu a záchranářům práci komplikovala tma, tak se ji před 22 hodinou podařilo vypátrat v korunách stromů. Záchranáři poté cizincům pomohli dojít do Pece pod Sněžkou a doprovodili je do mísa ubytování.

"Nutno dodat, že v průběhu pátrací akce obdrželi policisté od kolegů z horské služby informaci, že zmíněný medvěd byl ve skutečnosti s největší pravděpodobností jelen v říji," doplnila Burýšková.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy