Dva cizinci se v Krkonoších ukryli na stromě před medvědem. Byl to ale jelen v říji

Domácí Domácí
24. 9. 2018 11:59
K incidentu došlo v sobotu večer nedaleko Pece pod Sněžkou v příkrých svazích pod Modrým dolem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Trutnovsko - Dva cizinci v Krkonoších více než dvě hodiny seděli na stromě, protože se cítili být ohroženi medvědem. Policii zalarmovali v sobotu krátce před 20 hodinou.

"Na místo byla proto vyslána hlídka z místního obvodního oddělení, která ve spolupráci s horskou službou a myslivcem vyrazila na místo události," upřesnila policejní mluvčí Lenka Burýšková s tím, že turisté se nacházeli v příkrých svazích pod Modrým dolem.

Přestože se dvojice nacházela v těžce přístupném terénu a záchranářům práci komplikovala tma, tak se ji před 22 hodinou podařilo vypátrat v korunách stromů. Záchranáři poté cizincům pomohli dojít do Pece pod Sněžkou a doprovodili je do mísa ubytování.

"Nutno dodat, že v průběhu pátrací akce obdrželi policisté od kolegů z horské služby informaci, že zmíněný medvěd byl ve skutečnosti s největší pravděpodobností jelen v říji," doplnila Burýšková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy