reklama
 
 

Doprava do skal v Adršpachu už čtvrtý den kolabuje, policisté museli uzavřít přechod do Polska

18. 8. 2018 17:32
Nápor turistů v Adršpachu trvá od středy, kdy byl v Polsku státní svátek Nanebevzetí Panny Marie a Den polské armády.

Adršpach (Náchodsko) - Doprava do skalního města v Adršpachu na Náchodsku v sobotu mezi 11:00 až 14:00 opět zkolabovala, a to čtvrtý den po sobě.

Kvůli náporu polských turistů musela policie na přibližně tři hodiny opět uzavřít vjezd do Česka přes nedaleký hraniční přechod Zdoňov, řekl mluvčí policie Jan Čížkovský.

Parkoviště v Adršpachu turisté za dopoledne postupně zcela zaplnili a policie na příjezdech do Adršpachu řídila dopravu. Již dříve policie turistům mířícím do skalního města či Adršpachu doporučila místo osobních vozidel využít vlakovou nebo autobusovou dopravu.

Nápor turistů v Adršpachu trvá od středy, kdy byl v Polsku státní svátek Nanebevzetí Panny Marie a Den polské armády. Mnoho Poláků si pak vzalo volno i na další dny. Stejná situace v Adršpachu byla kvůli masivnímu náporu turistů z Polska letos už v prvních třech dnech května. I na začátku května byly v Polsku svátky.

Adršpašské skály se sousedními Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině. Obě skalní města jsou rozlohou 1803 hektarů největší národní přírodní rezervací v Česku.

O návštěvnosti Adršpašsko-teplických skal se letos na jaře zmínila i Asociace cestovních kanceláří. Podle ní budou muset některé české památky v budoucnu regulovat návštěvnost, neboť počty turistů dosahují rekordních hodnot a návštěvnost stále stoupá. Kromě skal šlo také o Český Krumlov či zámek Hluboká.

autor: ČTK | 18. 8. 2018 17:32

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama